příznaky a příčiny

Arytmie nesmí způsobovat žádné příznaky. Ve skutečnosti, váš lékař možná zjistíte, že jste arytmii, než tak učiníte, během rutinní vyšetření. Nápadné příznaky nemusí nutně znamenat, že máte vážný problém, nicméně.

Znatelné příznaky arytmie mohou zahrnovat

Arytmie může způsobit, abyste se cítili předčasných či další srdeční tep, nebo můžete mít pocit, že vaše srdce je závodění, nebo bije příliš pomalu. Dalšími příznaky mohou souviset s vaše srdce není účinně čerpání vzhledem k rychle nebo pomalu srdce. Mezi ně patří dušnost, slabost, závratě, malátnost, mdloby nebo v jejím okolí mdloby a bolesti na hrudi nebo nepohodlí.

Vyhledejte neodkladnou lékařskou péči, pokud se náhle nebo se často vyskytne některý z těchto příznaků a symptomů v době, kdy byste nečekali je cítit.

Fibrilace komor je jeden typ arytmie, které mohou být smrtelné. To nastane, když srdce bije s rychlými, nerovnoměrně elektrických impulsů. To způsobí, že čerpací komory do svého srdce (komor) chvět zbytečně místo pumpuje krev. Bez účinné srdeční tep, krevní tlak klesne, přerušení přívodu krve do životně důležitých orgánů.

příznaky

Osoba s komorovou fibrilací se zhroutí během několika sekund a brzy nebudou dýchání nebo puls. Pokud k tomu dojde, postupujte podle následujících kroků

příčiny

Zjistěte si, zda je v okolí k dispozici automatizovaný externí defibrilátor (AED). Tyto přenosné defibrilátory, které mohou přinést nebezpečí úrazu elektrickým proudem, který může restartovat srdeční tep, jsou k dispozici ve stále větším počtu míst, například v letadlech, policejní auta a nákupních center. Mohou dokonce možné zakoupit pro Váš domov.

Není nutná žádná příprava. AED vám řekne, co má dělat. To je naprogramován tak, aby umožnily šok pouze pokud je to vhodné.

Mnoho věcí může vést k, nebo způsobit, arytmii, včetně

Vaše srdce se skládá ze čtyř komor – dvě horní komory (atria) a dvou dolních komor (komory). Rytmus vašeho srdce je obvykle kontrolována fyzickou kardiostimulátorem (dále jen sinusového uzlu) se nachází v pravé síni. Uzel sinus vytváří elektrické impulsy, které obvykle začínají každý srdeční tep.

Rizikové faktory

Ze sinusového uzlu, elektrické impulsy cestovat přes atria, což síních svaly ke kontraktu a pumpovat krev do komor.

Elektrické impulsy pak dorazí na shluk buněk nazývá atrioventrikulární uzel (AV uzel) – obvykle jedinou cestu pro signály cestovat z atria ke komorám.

Uzel AV zpomaluje elektrický signál před jeho odesláním do komor. Toto mírné zpoždění umožňuje komory naplnit krví. Při elektrické impulsy dosáhnou svaly komor, které smlouvu, což způsobuje jejich pumpovat krev buď do plic nebo do zbytku těla.

U zdravého srdce, tento proces obvykle jde hladce, což má za normální klidové srdeční frekvence o 60 až 100 tepů za minutu.

Lékaři klasifikovat arytmií a to nejen tehdy, pokud pocházejí (atria nebo komory), ale také rychlostí tepové frekvence, které způsobují

komplikace

Ne všechny tachykardie nebo bradycardias znamenat, že máte onemocnění srdce. Například, v průběhu cvičení je normální vyvinout zrychlení srdečního rytmu, jako srdce zrychlí, aby tkání s více okysličené krve. Během spánku nebo dobách hluboké relaxace, to není neobvyklé pro tep bude pomalejší.

Tachykardie pocházející z atria zahrnují

Fibrilace síní. Fibrilace síní je rychlá srdeční frekvence způsobena chaotických elektrických impulsů v síních. Tyto signály za následek rychlé, nekoordinované, slabé kontrakce atria.

Chaotické elektrické signály bombardují AV uzlu, obvykle což má za následek nepravidelný, rychlý rytmus komor. Fibrilace síní může být dočasné, ale některé epizody neskončí, pokud není léčena.

Fibrilace síní může vést k vážným komplikacím jako je mrtvice.

Tachykardie vyskytující se v komorách zahrnují

Komorová fibrilace. Fibrilace komor dochází v případě, rychlé, chaotické elektrické impulsy, způsobí, že komory chvět neefektivně místo čerpání krve potřebné k tělu. To Vážným problémem je smrtelná, pokud je srdce neobnoví do normálního rytmu během několika minut.

Většina lidí, kteří zažívají fibrilaci komor mají základní onemocnění srdce nebo jste zažil vážné trauma, jako je zasažen bleskem.

Syndrom dlouhého QT. Long QT syndrom je onemocnění srdce, které s sebou nese zvýšené riziko rychlých chaotických úderů srdce. Rychlý srdeční tep, způsobené změnami v elektrickém systému vašeho srdce, může vést k mdlobám, a může být život ohrožující. V některých případech, rytmus vašeho srdce může být tak nevyzpytatelné, že to může způsobit náhlou smrt.

Můžete se narodí s genetickou mutací, která při kterém je riziko dlouhého QT syndromu. Navíc, několik léky mohou vyvolat syndrom dlouhého QT. Některá onemocnění, jako jsou vrozené srdeční vady, může také způsobit syndrom dlouhého QT intervalu.

I když srdeční frekvence nižší než 60 tepů za minutu v klidu je považován bradykardie, nízké klidové srdeční frekvence není vždy signál problém. Pokud jste fyzicky fit, může mít efektivní srdce schopné čerpat dostatečný přísun krve s méně než 60 tepů za minutu v klidu.

Navíc, některé léky používané k léčbě jiných stavů, jako je vysoký krevní tlak, může snížit tepovou frekvenci. Nicméně, pokud máte pomalé srdeční frekvenci a vaše srdce není pumpuje dostatek krve, může mít jednu z několika bradycardias, včetně

Vedení blok. Blok elektrických drah vašeho srdce může nastat uvnitř nebo v blízkosti AV uzlu, který leží na cestě mezi vaším předsíní a vaše komor. Blok může také nastat podél jiných cest ke každému komory.

V závislosti na umístění a typu bloku, impulsy mezi vrchní a spodní poloviny svého srdce může být zpomalena nebo blokovány. V případě, že signál je zcela zablokována, některé buňky v AV uzlu nebo komor může mít stabilní, i když obvykle pomalejší tlukot srdce.

Některé bloky mohou způsobovat žádné příznaky, a jiní mohou způsobit přeskakované beaty, nebo bradykardii.

Ačkoli to často cítí jako vynechaný srdeční tep, předčasný srdeční tep je vlastně další pauza. I přesto, že můžete mít pocit, občas předčasný stah, jen zřídka znamená, že máte vážnější problém. Stále, předčasná tlukot může vyvolat déle trvající arytmie – zejména u lidí s onemocněním srdce.

Předčasné tepy jsou obvykle způsobeny stresem, namáhavém cvičení, nebo stimulanty, jako je kofein nebo nikotin.

Některé faktory mohou zvýšit riziko vzniku arytmie. Tyto zahrnují

Některé arytmie může zvýšit riziko vzniku podmínek, jako je

Mrtvice. Když srdce chvěje, že je schopna účinně pumpovat krev, což může způsobit krev do bazénu. To může způsobit krevní sraženiny tvořit. Pokud se sraženina odlomí, může cestovat z vašeho srdce do mozku. Tam by to mohlo zablokovat průtok krve, což způsobuje mrtvici.

Určité léky, jako je například chudokrevností, může výrazně snížit riziko mrtvice nebo poškození jiných orgánů způsobené krevními sraženinami. Lékař určí, zda léky na ředění krve je vhodné pro vás v závislosti na typu arytmie a riziko vzniku krevních sraženin.

navštivte svého lékaře