příznaky a příčiny – hrudní aorty

Hrudní aorty často rostou pomalu a většinou bez příznaků, což je obtížné odhalit. Některé aneuryzmata nikdy prasknutí. Mnoho začít v malém měřítku a zůstávají malé, ačkoli mnoho expandovat v průběhu času. Jak rychle aortální aneurysma může růst, je těžké předvídat.

příznaky

Hrudní aorty

Jako hrudní aorty roste, někteří lidé si všimnout,

Hrudní aorty je oslabená oblast v horní části aorty – hlavní krevní cévy, který se živí krví do těla. Aneurysms se může vyvinout kdekoliv v aortě.

Hrudní aorty

Aneurysms může vyvinout kdekoliv podél aorty, která vede z vašeho srdce přes břicho. Když se vyskytují v horní části aorty, se nazývají hrudní aorty. Aneurysms se mohou objevit kdekoli v hrudní aorty, včetně vzestupné aorty v blízkosti srdce, aortálního oblouku křivky hrudní aorty a sestupné aorty ve spodní části hrudní aorty.

příčiny

Aneuryzmata, které tvoří ve spodní části vašeho aorty – nazývá aneurysma břišní aorty – jsou častější než hrudní aorty. Aneurysma může dojít také mezi horní a dolní částí svého aorty. Tento druh výdutě se nazývá torakoabdominálních aneurysma.

Disekce aorty a aorty

Většina lidí s výdutí aorty nemají příznaky, pokud došlo k natržení (pitva) nebo prasknutí. Ruptura nebo disekce je lékařská pohotovost. Měli byste navštívit svého lékaře nebo místní číslo tísňového volání pro okamžitou pomoc.

Disekce aorty a aorty

Pokud aneurysma prasknutí nebo jeden nebo více vrstev rozkolech stěny artérií (pitevních), můžete mít pocit,

Rizikové faktory

Pokud máte v rodinné anamnéze aneurysma aorty, Marfanův syndrom nebo jiným onemocněním pojivové tkáně, nebo bikuspidální aortální chlopně, může lékař doporučit pravidelné ultrazvukové zkoušky pro screening aorty.

Faktory, které mohou přispět k rozvoji aneurysma patří

Genetické podmínky. Mladší lidé s vzestupné aorty mají často genetické příčiny. Lidé, kteří se narodili s Marfanův syndrom, genetické onemocnění, které postihuje pojivovou tkáň v těle, jsou zvláště vystaveni riziku hrudní aorty. Ti s Marfanův syndrom může mít slabost stěny aorty která z nich dělá více náchylné k aneurysma. Lidé s Marfanův syndrom často mají rozdílné fyzikální vlastnosti, včetně vysoké postavy, velmi dlouhými pažemi, deformované hrudní a oční problémy.

Kromě Marfanův syndrom, další související poruchy, jako je Ehlers-Danlos a Loeys-Dietz syndromem, může přispět k hrudní aorty. Ehlers-Danlos syndrom způsobuje své kůži, klouby a pojivové tkáně být křehká a dělá vaše pleť úsek snadno.

Aortální aneurysma dochází při slabé místo ve stěně části aorty začne vyboulení (vlevo). Tato situace může nastat kdekoli ve vaší aorty. Mající aneurysma zvyšuje riziko prasknutí nebo disekce aorty – trhlina ve sliznici aorty, je znázorněno na obrázku vpravo. Tento obrázek ukazuje hrudní aorty.

Aortální aneurysma, je odlišná od disekce aorty. Disekce aorty se může objevit na stejném místě dochází k mnoha aneurysma. V disekce aorty, trhlina se vyskytuje ve stěně aorty. To způsobuje krvácení do a podél stěny aorty a, v některých případech zcela mimo aorty (tečení).

Disekce aorty je život ohrožující nouze. Je důležité při léčbě aortální aneurysma, než dojde pitva. Dojde-li k pitva, lidé mohou stále ještě být léčeni chirurgie a léčby, ale budou mít vyšší riziko komplikací.

Hrudní aorty rizikové faktory patří

Trhliny na stěně aorty (disekce) a ruptury aorty jsou hlavní komplikace hrudní aorty. Prasklé aneurysma aorty může vést k vnitřnímu krvácení život ohrožující. Obecně platí, že čím větší je aneurysma, tím větší je riziko prasknutí.

komplikace

Příznaky a symptomy, které váš hrudní aorty praskla zahrnují

Zprávy, přípojky a rozhovory pro své zdraví

Další komplikací aorty je riziko tvorby krevních sraženin. Malé krevní sraženiny se mohou vyvinout v oblasti aneurysma aorty. Pokud krevní sraženina odlomí od vnitřní stěny výdutě, to může blokovat cévu jinde v těle, což může způsobit vážné komplikace.

Plaid (a undefinedundefinedcommat; bob270) publikoval v Heart & Blood zdraví Tue, Jun 21 10:24 View

JudyHooper (a undefinedundefinedcommat; judyhooper) publikoval v Heart & Blood zdravotnictví Wed, Jun 22 05:15 am Zobrazit

bibi12 (a undefinedundefinedcommat; bibi12) publikoval v Heart & Blood zdravotnictví Fri, Jun 17 04:00 am Zobrazit