Trn pružiny ovoce

Před broskve, švestky a bobule se objeví na trzích, meruňky dorazí. Staří Římané byli tak zaujatý toto ovoce raného dozrávání, které přijaly k volat to praecocium, latina pro “předčasný”. Většina meruňky jsou určeny k konzervované nebo sušené, a jejich sezóna je pomíjivá, takže si ty čerstvé rychle.

Co získáte: Nízký obsah kalorií a plná živin, jen tři čerstvé meruňky vám dá téměř polovina vitamin A, co potřebujete pro celý den spolu se zdravou dávkou vitamínu C, draslíku a vlákniny. Kromě toho, meruňky jsou plné beta-karotenu, antioxidant, který pomáhá neutralizovat volné radikály, které poškozují buňky.

Nákupní Tipy: Nákup kypré, poměrně pevné meruňky, které jsou oranžovo-žluté až oranžové. Zralé meruňky jsou měkké a šťavnaté, měly by být jeden co možná nejdříve.

Skladování Tipy: Chcete-li dozrát meruňky, umístěte pevný ovoce v hnědém papírovém sáčku pro jeden nebo dva dny. Zralé meruňky by měly být uchovávány v chladničce, aby se zabránilo overripening.

Čerstvé meruňky mohou být zmrazená: Jen polovinu ovoce, odstraňte jámy a zmrazit na plech. Jakmile zmrazené, umístěte meruňky v uzavíratelném plastovém sáčku.

Manga byly integrovány do potravinových kulturách po celém světě prodávané čerstvé, jako šťáva, v nápojích v kari a desertů for každým jídlem.

Co získáte: Hluboká oranžová barva manga pochází z vysokým obsahem beta-karotenu, silného protinádorového léku. Manga také obsahují vitamín C, vlákniny, lutein, zeaxantin a draslík, fytochemikálie, je známo, že posílení imunitního systému.

Nákupní Tipy: Většina manga v americkém obchodů s potravinami jsou jedním z pěti odrůd: Ataulfo, Francine, Keitt, Kent, Tommy Atkins.

Barva není údaj o zralosti, jak manga přicházejí v mnoha odstínech zelené, žluté a červené.

Vyberte si manga kde došlo k mírnému “dát”, pokud máte v plánu jíst v jeden den nebo dva a zvolte pevnější manga pro poslech později.

Skladovací Tipy: Nezralé mango bude zrát při pokojové teplotě.

Chladem zralé mango po dobu až 5 dnů.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky