Cestování s rakovinou

Jízda s dlouhodobým stavu, jako je například rakovina, není jednoduché, ale mnoho potíží se lze vyhnout s dobrou plánování.

Diskutovat o své cestovní plány se svým lékařem, aby posoudil, zda jste fit cestovat.

Různé typy rakoviny mají různé procedury a často vyžadují, aby přijaly zvláštní opatření, když budete cestovat.

Zdravotní odborníci radí připravuje na výlet čtyři až šest týdnů před odjezdem.

Letecká doprava

Co je třeba zvážit jako součást vaší přípravy zahrnují

Podle současných bezpečnostních omezení, nemůžete nést nádoby s tekutinami, gelů nebo krémů, které přesahují 100ml ve svém příručním zavazadle.

Můžete nosit základní léky více než 100 ml na palubě, ale budete potřebovat předchozí souhlas letecké společnosti a letiště a dopis od svého lékaře nebo lékařský předpis.

Všechny léky bráni na palubu, by měly být v originálním balení, s recept etiket a kontaktní údaje lékárny byly jasně viditelné.

Podívejte se na webové stránky Directgov pro více informací o cestování letadlem pravidel příruční zavazadla.

Létání nemusí být vhodné, pokud jste vždy krátký dech, chudokrevným, s rizikem otok mozku, měl nedávný chirurgický zákrok, nebo mají problémy s ušima nebo dutin.

Cestovní očkování

Dálkové cestování, zejména vzduchem, může zvýšit riziko vzniku krevní sraženiny v nohou (hluboká žilní trombóza nebo DVT).

Někteří lidé s rakovinou, zejména některé druhy plic, žaludku a rakoviny tlustého střeva, mají vyšší riziko hluboké žilní trombózy.

Navštivte svého lékaře předtím, než budete cestovat a přečtěte si naše tipy na prevenci letu souvisejících s DVT, mezi něž patří cvičení a kompresivní punčochy.

Pokud se vám váš cíl vyžaduje, abyste měli očkování, poraďte se se svým lékařem dříve, než si objednat výlet ať už je to pro vás bezpečné mít.

letecká doprava, cestovní očkování, cestovat s léky; cestovní pojištění

Některé cestovní vakcíny nemůže být přijata nebo mohou být méně účinné, pokud máte určitý typ rakoviny nebo léčbu rakoviny.

Cestování s léky

Pokud jste měli chemoterapii a transplantaci kmenových buněk, můžete mít své ztracené imunitu vůči chorobám, které byly dříve očkovány proti. Proto může potřebovat nové údery.

Vezměte dostatek léků vydrží po celou dobu vaší cesty plus nějaké zvláštní v případě zpoždění.

Pokud se chystáte na dlouhou cestu, zkontrolujte, zda můžete dostat své léky v zemi jedete.

Pokud potřebujete, aby léky v pohodě, koupit malý chladicí tašku v lékárně na cestu. Zkontrolujte, zda je váš pokoj v cíli má lednici.

Vede seznam všech vašich léků (včetně rodové názvy) a dávkami ve vaší kabelce nebo peněženku, jen v případě, ztratíte některé z nich, nebo vám dojdou.

Cestování napříč časovými pásmy může ovlivnit, když budete mít pravidelné léky. Váš lékař nebo lékárník vám pomůže naplánovat úpravě okamžiky z vašich léků.

Zjistěte si, zda budete potřebovat dopis od svého lékaře vysvětlovat celníků svou potřebu provést určité léky, stříkačky nebo přenosné medicíny čerpadel.

Cestovní pojištění

Někteří lékaři účtovat za psaní dopisu, takže pokud budete cestovat často, požádejte je, aby ji psát takovým způsobem, že může být použit více než jednou.

Získání cestovní pojištění, když jste měli rakovinu může být velmi obtížné. Je to dobrý nápad začít hledat úkryt před jste si rezervovali dovolenou.

Poraďte se se svým lékařem před zakoupením pojistnou smlouvu. Budou schopni vám pomůže odpovědět na lékařské otázky o své zdraví.

Pro cestování v Evropě, ujistěte se, že máte Evropský průkaz zdravotního pojištění (EHIC). To vás opravňuje ke snížené náklady a někdy i volné lékařské ošetření.

Uzavřít cestovní pojištění také, protože EHIC nemusí pokrýt všechny náklady léčby. EHIC nepokrývá náklady na letící zpět do Velké Británie.

Macmillan Cancer Support má informaci o nálezu cestovní pojištění, pokud máte rakovinu.

Cestovní zdravotní

Pokyny pro lidi, kteří cestují do zahraničí. Získejte fakta o malárii, cestovní očkování, průkaz zdravotního pojištění, cestovní pojištění, hluboké žilní trombózy a jet lag

Informace o bydlení s rakovinou, včetně léčby, podporu a různé osobní zkušenosti rakoviny

Život s rakovinou