co je náhlá srdeční zástava?

Náhlá srdeční zástava (SCA) je stav, při kterém srdce náhle a neočekávaně přestane bít. Pokud k tomu dojde, krev přestane proudící do mozku a dalších životně důležitých orgánů.

SCA obvykle způsobuje smrt, pokud to není léčen během několika minut.

Abychom pochopili SCA, pomáhá pochopit, jak pracuje srdce. Srdce má elektrický systém, který ovládá rychlost a rytmus srdce. Problémy s elektrickým systémem srdce může způsobit nepravidelného srdečního rytmu zvané arytmie.

Přehled

Existuje mnoho typů arytmií. Během arytmie, srdce může bít příliš rychle, příliš pomalu, nebo s nepravidelným rytmem. Některé arytmie může způsobit zástavu srdce pumpuje krev do tělních tyto arytmie způsobit SCA.

Výhled

SCA není to samé jako srdeční infarkt. Srdeční infarkt nastane, pokud je blokován průtok krve do části srdečního svalu. Během infarktu myokardu, srdeční zpravidla nemá náhle přestane bít. SCA se však může stát, po nebo během zotavení z infarktu.

Lidé, kteří mají onemocnění srdce jsou vystaveny vyššímu riziku SCA. Nicméně, SCA se může stát u lidí, kteří vypadají zdravě a nemají žádnou známou srdeční choroby či jiné rizikové faktory pro SCA.

Většina lidí, kteří mají SCA na ni zemře, často během několika minut. Rychlá úprava SCA s defibrilátorem může být život zachraňující. Defibrilátor je přístroj, který vysílá elektrický šok do srdce, aby se pokusili obnovit jeho normální rytmus.

Automatizovaný externí defibrilátor (AED), mohou být použity kolemjdoucích zachránit životy lidí, kteří mají SCA. Tyto přenosné zařízení se často nacházejí na veřejných místech, jako jsou nákupní centra, golfová hřiště, obchody, letiště, letadla, kasina, kongresových center, hotelů, sportovišť a školy.

Ve studii dnes zveřejněné on-line v New England Journal of Medicine vědci zjistili, že kardiopulmonální resuscitace (CPR) spravuje zdravotnické záchranné služby (EMS) poskytovatelů těchto náhlou srdeční zástavou, která kombinuje stlačování hrudníku s přerušením pro větrání za následek delší doby přežití a kratší pobyty v nemocnici než KPR, který používá kontinuální stlačování hrudníku.