kroky a etapy procesu truchlící

Truchlící značnou ztrátu nějakou dobu trvá. V závislosti na okolnostech vaší ztráty, truchlení může trvat týdny až roky. Truchlící vám pomůže postupně přizpůsobit se nové kapitoly svého života.

Plným vědomím významné ztráty může stát náhle nebo v průběhu několika dnů nebo týdnů. Zatímco očekávaná ztráta (jako je smrt po dlouhé nemoci), může trvat krátkou dobu absorbovat, náhlé nebo tragická ztráta může trvat delší dobu. Stejně tak to může nějakou dobu trvat, aby pochopili realitu ztráty, které nemá vliv na každodenní rutinu, jako je například úmrtí ve vzdáleném městě.

Během této doby, můžete mít pocit znecitlivění a zdá se rozptýlit. Můžete vyhledávat nebo touží po své ztracené milované. Pohřby a jiné rituály a události během této doby mohou pomoci přijmout realitu své ztráty.

Váš způsob, jak cítit a vyjadřování smutek je pro vás jedinečná a povaze vaší ztráty. Možná zjistíte, že máte pocit, podrážděný a neklidný, jsou tišší než obvykle, nebo musí být daleko od nebo v blízkosti jiných. Nebo můžete zjistit, že nejste tatáž osoba jste byli před ztrátou. Nebuďte překvapeni, pokud dochází k rozporuplné pocity, zatímco truchlící. Například, to je normální cítit beznaděj o úhyn nebo ztráty zaměstnání ale i pocit úlevy.

Proces Truchlící se nestane ve krok za krokem a spořádaně. Truchlící má tendenci být nepředvídatelné, s smutné myšlenky a pocity přicházejí a odcházejí, jako výkyvech. Po prvních dnech smutku, si můžete všimnout, pro zrušení necitlivost a smutek a zažít několik dní bez slz. Potom, bez zjevného důvodu, intenzivní smutek může udeřit znovu.

I když truchlící může budete chtít izolovat se od ostatních a držet to všechno, to je důležité, abyste najít nějaký způsob, jak vyjádřit svůj smutek. Použít libovolný způsob vyjadřování pracuje pro vás. Mluvení, psaní, vytvářet umění nebo hudby, nebo jsou fyzicky aktivní jsou všechny způsoby, jak vyjádřit smutek.