nežádoucí účinky: chudokrevnost

Informujte svého lékaře, jste-li extrémně unaveni nebo mají jiné příznaky chudokrevnosti. Existují ošetření, které mohou pomoci.

Anémie je stav, který může cítit velmi unavený, dušnost a točení hlavy. Dalšími příznaky chudokrevnosti mohou zahrnovat pocit závratě nebo mdloby, bolesti hlavy, rychlý srdeční rytmus a / nebo bledou kůži.

Léčení rakoviny, jako je chemoterapie a radiační terapie, stejně jako rakoviny, které mají vliv na kostní dřeň, může způsobit anémii. Když jste anemický, vaše tělo nemá dostatek červených krvinek. Červené krvinky jsou buňky, které, které přenášejí kyslík z plic v celém těle, aby se mohla správně fungovat. Budete mít krevní testy pro kontrolu anémie. Léčba anémie je rovněž na základě vašich příznaků, a na to, co je příčinou anémie.

Zde jsou některé kroky, kterými můžete, pokud jste únava způsobena anémií

Shrnutí únava má dodatečné informace, včetně toho, jak únava je posuzována a léčebných možností. Zobrazit pacientů nebo zdraví profesionální verzi.

Přečtěte si více o způsobech, jak řídit únavu způsobenou anémie během chemoterapie.

Připravte se na vaši návštěvu tím, že seznam otázek se zeptat. Zvážit přidání na tyto otázky do svého seznamu

Poslechněte si tipy, jak zvládnout únavu z léčby rakoviny, jako je radiační terapie. (Type: MP3 | Čas: 02:50 | Velikost: 2,7 MB) View Přepis

Vypravěč Co dělat, když máte pocit, během radiační terapii velmi unavený.

Pocit slabosti, únavy, nebo opotřebované? To se nazývá únava. Většina lidí dostat radiační terapii cítí unaven.

To neznamená, že rakovina se zhoršuje. To neznamená, že léčba nefunguje. Ve skutečnosti, to je normální cítit velmi unavený během této doby.

Poslechněte si několik tipů, které pomohly ostatním, jako jste vy, kteří dostávají radiační terapii. Zkuste některé z nich mají více energie.

Rodney znát své limity. Můj doktor řekl, starat se o sebe musí být můj hlavní prioritou právě teď. Musel jsem se rozhodovat o tom, jak moc jsem každý den mohl zvládnout. Například, když můj syn měl na baseballový zápas v noci, tak bych přeskočit běžící pochůzky ten den, takže bych mít dostatek energie, aby ho vidět hrát.

Cara plán, kdy a jestli budete pracovat. I když jsem se cítil docela unavený, přesto jsem potřeboval jít do práce. Byl jsem schopen mluvit se svým šéfem, a my jsme plánovali pracovní harmonogram kolem mého ošetření. Přítel mého podpůrné skupině neměl energii pokračovat v práci. On byl schopný vzít nějaký zdravotní dovolenou během jeho léčby. Plánovat pracovní plán, který je pro vás to pravé.

Miguel Být aktivní během dne. Zeptal jsem se svého lékaře, co jsem mohl udělat, aby přestal cítit unavená a vyčerpaná. Řekla mi, že dostat trochu cvičení, byť jen na krátkou dobu každý den, mohl vlastně mi dát více energie. Vzal jsem její radu a zjistil, že jsem se cítil lépe, když jsem zůstal aktivní. Začal jsem s krátké procházky, a než jsem se vzpamatoval, byl jsem pěšky 45 minut denně. Byl jsem překvapen, učit se, kolik trochu cvičení pomohlo.

Kim Udržujte NAP krátký. I zdřímnout každý den, ale můj lékař mi řekl, aby NAP krátký – méně než 1 hodinu dopředu. To je dost dlouho na to, abych se cítil odpočatý, ale já jsem ještě schopen spát 8 hodin každou noc.

Vypravěč Shrnutí Podívejme se na některé tipy, které vám pomohou cítit méně unavení.

Za prvé, zpomalit – snaží dělat méně věcí. Rozhodovat o tom, kolik můžete zvládnout každý den.

Dále rozhodnout, zda můžete pracovat. Pokud jste schopni pracovat, plánovat pracovní dobu kolem svých procedur.

Se snaží být aktivní každý den. Vzít na krátkou procházku. Zůstat aktivní vám dá více energie.

A vzít krátké NAP – ne delší než 1 hodinu najednou.

A konečně promluvit se svým lékařem nebo zdravotní sestrou, pokud máte stále pocit, že po provedení těchto kroků velmi unavený. Mohou mít i jiné návrhy či léčby, které mohou pomoci.