odchlípení sítnice-zkoušky a testy

K diagnostice odchlípení sítnice, lékař Vám ptát na vaše příznaky, kolem oční problémy a rizikovým faktorům. Lékař také vyzkoušet své nablízko a na dálku (zraková ostrost) a boční (periferní) vidění. Tyto rutinní vidění testy nezjistí odchlípení sítnice, ale mohou najít problémy, které by mohly vést nebo důsledkem odchlípení sítnice.

Juvenilní makulární degenerace je termín pro několik dědičných očních chorob – včetně Stargardtova nemoc, nejlepší onemocnění a juvenilní retinoschisis – které mají vliv na děti a mladé dospělé. Tyto vzácné choroby způsobují ztrátu centrálního vidění, které by mohly začít již v dětství nebo rané dospělosti; Bohužel, tam je k dispozici pro tyto nemoci, které jsou způsobeny mutacemi genu předaných v rodinách bez léčby. Demonstrací, adaptivní školení a další typy pomoci může pomoci mladým lidem s …

Je-li sítnice natržení nebo odtržení zahrnuje krevních cév v sítnici, můžete mít krvácení ve středu oka. V těchto případech může lékař prohlédnout na sítnici pomocí ultrazvuku, test, který používá zvukové vlny k vytvoření obrazu na sítnici na obrazovce počítače.

Je důležité mít rutinní oční vyšetření tak, aby vaše oční lékař se mohou těšit na sítnice slzy nebo jiné oční problémy, které by mohly vést k odchlípení sítnice. Máte-li podmínku, která vám dává na vysoké riziko pro odchlípení sítnice-, jako je krátkozrakost, nedávné operace šedého zákalu, cukrovka, rodinnou anamnézou odchlípení sítnice, nebo předchozí odchlípení sítnice ve druhé oko-poraďte se se svým lékařem o nutnosti častější zkoušky na detekci problémy v jejich počátečních fázích.

Pokud si všimnete vločky nebo záblesky světla, ať váš lékař o tom vědět hned. Tyto symptomy mohou být varovným signálem z retinální trhlina, která může vést k uvolnění.