příznaky stresu účinky na vaše tělo a chování

Stresové symptomy mohou mít dopad na zdraví, i když nemusí to uvědomit. Můžete si myslet, nemoc je na vině za tímto dotírající bolest hlavy, váš časté nespavosti nebo váš sníženou produktivitou práce. Ale stres může být ve skutečnosti viníkem.

Ve skutečnosti, stresové symptomy mohou mít vliv na vaše tělo, vaše myšlenky a pocity, a vaše chování. Být schopen rozpoznat běžné příznaky stresu vám může dát skok na jejich správu. Stres, který je neřešení může přispět k mnoha zdravotních problémů, jako je vysoký krevní tlak, srdeční choroby, obezity a diabetu.

Bolesti hlavy, svalové napětí nebo bolesti, bolest na hrudi, únava, změna v sexuální touhy, žaludeční nevolnost, problémy se spánkem

Máte-li stresové symptomy, podniká kroky ke zvládání stresu může mít četné zdravotní výhody. Prozkoumat strategií zvládání stresu, jako je například

Snažte se najít účinné způsoby, jak spravovat svůj stres. Neaktivní způsoby můžete použít zvládat stres – jako je sledování televize, surfování po internetu nebo hraní videoher – se může zdát relaxaci, ale může zvýšit napětí v dlouhodobém horizontu.

A ujistěte se, že získat dostatek spánku a jíst zdravou, vyváženou stravu. Vyhnout se používání tabáku, přebytek kofeinu a alkoholu příjem, a použití nedovolených látek.

Pokud si nejste jisti, zda stres je příčinou, nebo pokud jste podnikla kroky ke kontrole stresu, ale vaše příznaky přetrvávají, navštivte svého lékaře. Lékař může chtít ověřit další možné příčiny. Nebo zvažte vidět profesionální poradce nebo terapeut, který vám může pomoci identifikovat zdroje vašeho stresu a učit se nové zvládající nástroje.

Také, pokud máte bolesti na hrudi, zvláště pokud k ní dojde v průběhu fyzické aktivity nebo je doprovázeno dušnost, pocení, závratě, nevolnost nebo bolest vyzařující do ramen a paží, dostat naléhavou pomoc okamžitě. Ty mohou být varovné příznaky srdečního infarktu a ne jen zdůraznit příznaky.

navštivte svého lékaře

Úzkost, neklid, nedostatek motivace nebo soustředit, pocit zahlceni, podrážděnost nebo hněv, smutek nebo deprese

Přejídání nebo undereating; Rozzlobený výbuchy, zneužívání drog a alkoholu, tabáku okamžitému použití, Sociální uzavřenost, cvičení méně často

Pravidelná fyzická aktivita; Relaxační techniky, jako je hluboké dýchání, meditace, jóga, tai chi nebo dostat masáž; Vedení smysl pro humor, se stýkat s rodinou a přáteli; Ponecháme-li stranou čas na koníčky, jako je čtení knihy nebo poslech hudby