Průvodce Ten chlap je pro grilování zdravý způsob

Zařízení pro rozdělení gril je lahodný letní rituál. Letos před vámi začít formování své hamburgery a solení vaše steaky, podívejte se na tyto čtyři plné chuti recepty s laskavým svolením Dave Grotto RD, autor 101 optimální životnosti Potraviny a self-popisoval “tátu, který grily.”

Jeskyně má dlouhý seznam věcí, které se mu líbí o grilování. Kouřová přízvuk propůjčuje je číslo 1. Na grilu, dokonce i vegetariáni jeho rodina normálně DUBS nuda jsou transformovány do lahůdek. Ale Grotto také grily, protože je to snadné na tepen. Rychlý sprej oleje na vaření je vše, co potřebujete, aby věci z lepení, libové maso a ryby jsou standouts a pro tatínky mrtvý nastavit na steaky, hodně z nasycených tuků nalezen v dobře mramorované maso odkapává dolů do jámy, spíše než skončí na talíři. To je ideální recept na zdravé stravování léto.

To byste se těžko najít chutnější nebo grilovací příjemný řez než bok steak. Je to nabídka, štíhlý a rychlé vaření. A s pikantní marinády papája, nejenže chutnají skvěle, ale marináda může pomoci zabránit nahromadění potenciálních karcinogenů zvaných heterocyklické aminy, nebo HCA, že formulář na grilované maso.

Porce: 8

Složení

1½ libry bok steak

1/3 šálku papája šťáva koncentrát

1/3 šálku bílého octa

½ šálku světlé sójové omáčky

3 stroužky česneku, mleté

2 limetky, džus

¼ šálku extra panenský olivový olej

1 lžička košer sůl

1 lžičky mletého černého pepře

½ lžičky mleté ​​bílý pepř

1 čajová lžička česnekového prášku

1 lžičky Chipotle nebo chilli

1 lžička vysuší oregano

1 lžičky mletého kmínu

¼ lžičky muškátového oříšku

1 lžička paprika

8 kukuřičné nebo pšeničné tortilly

Rozmanité polevy: cibule, rajčata, papriky, koriandr, strouhaný Monterey Jack sýr

Marináda

1. Umístěte bok steak ve velké skleněné zapékací misky.

2. Ve středně velké míse rozšleháme spolu s papája šťáva, ocet, sojová omáčka, stroužky česneku, šťáva ze dvou limetek, a olivový olej. Přidat ve všech suchých koření. Metla, dokud dobře míchají a potom jej přelijte do boku steak, soustružení steak více než jednou, aby srst na obou stranách.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …