rebarbory: Používá, nežádoucí účinky, interakce a varování

Čínský rebarbory, Da Huang, Zahrada rebarbory, himálajské rebarbory, indický rebarbory, Medicinal rebarbory, Radix et Rhizoma Rhei, Rewandchini, Rhei, Rhei Radix, Rheum australe, Rheum emodi, Rheum officinale, Rheum palmatum, Rheum tanguticum, Rhubarbe, Rhu .. ; Viz Všechny názvy čínské reveň, Da Huang Garden reveň, himálajské reveň, indické rebarboru, medicinální reveň, Radix et Rhizoma Rhei, Rewandchini, Rhei, Rhei Radix, Rheum australe, Rheum emodi, Rheum officinale, Rheum palmatum, Rheum tanguticum, Rhubarbe, Rhubarbe de Chine, Rhubarbe indienne, Rhubarbe MÃdicinale, Rhubarbe Palmae, Rhubarbe Potagère, Rhubarbe Turque, Ruibarbo, Tai Huang, Turkey Rebarbora; Anonymní

Rebarbora je rostlina. Kořen a podzemní stonek (oddenek) se používají k výrobě léku; Rebarbora je používán především pro zažívací potíže, včetně zácpa, průjem, pálení žáhy, bolesti žaludku, gastrointestinální (GI) krvácení a přípravy na některých GI diagnostických postupů. Někteří lidé používají rebarboru, takže mají namáhat méně při pohybu střev, snižuje bolest z hemoroidů nebo praskliny v kůži lemující řitního otvoru (řitní fisury); Rebarbory ​​je někdy aplikován na kůži k léčbě oparů; Z potravin, rebarbora stonky se konzumují v koláče a jiné recepty. Rebarbora je také používán jako ochucovací činidlo.

Rebarbora obsahuje několik chemických látek, které by mohly pomoci léčit opary.

Možná Efektivní fo; Krvácení do žaludku. Vezmeme-rebarboru ústy ve formě prášku nebo extraktu Zdá se, že pomůže léčbě žaludečních krvácení; Opary. Uplatnění rebarboru spolu s šalvějí herpes opary Zdá se, že zlepšení hojení. To by mohlo být stejně účinné jako acycloviru (Zovirax) smetany; Selhání ledvin. Většina výzkumy naznačují, že užívání reveň extrakt, s nebo bez kaptoprilem, zlepšuje funkci ledvin u lidí se selháním ledvin; Nedostatečná Evidence fo; Zácpa. Předčasné výzkum naznačuje, že užívání rebarboru a směs solí Glauber zlepšuje zácpa; Onemocnění dásní. Předčasné výzkum naznačuje, že oplachování s extraktem rebarbory ​​může pomoci léčit onemocnění dásní; Kapavka. Předčasné výzkum naznačuje, že užívání tablet, které obsahují reveň extrakt může snížit příznaky kapavky; Vysoký cholesterol. Předčasné výzkum naznačuje, že užívání rebarboru, sám nebo s vodním banánu, může snížit hladinu celkového cholesterolu a low-density lipoprotein (LDL nebo “špatný”) cholesterolu u lidí s vysokou hladinou cholesterolu; Rakovina postihuje oblast za nosu (nosohltanu rakoviny). Předčasné výzkum naznačuje, že při konkrétní produkt obsahující rebarboru a dalších bylin (Shenlong) spolu s radioterapií nezlepšuje hojení u lidí s rakovinou nosohltanu; Onemocnění ledvin (nefrotický syndrom). Předčasné výzkum naznačuje, že při kombinaci 10 bylin, včetně rebarbory ​​denně po dobu 3 měsíců by mohlo zlepšit funkci ledvin u lidí s glomerulonefritidy; Nealkoholické onemocnění ztučnění jater (NAFLD). Předčasné výzkum naznačuje, že na základě zvážení konkrétního čínské bylinné léky obsahující rebarboru, obří křídlatka, sušené zelené pomerančové kůry a suší se stará pomerančová kůra (Danning Pian) by mohlo zlepšit funkci jater u lidí s nealkoholickým onemocnění ztučnění jater; Obezita. Některé starší výzkumy naznačují, že při reveň extraktu 1-3x denně po dobu až 3 měsíců může vést ke snížení tělesné hmotnosti u obézních lidí. Jiné výzkumy však ukazují, že užívání rebarboru s jinými bylinami nesnižuje váhu; Vysoký krevní tlak v průběhu těhotenství. Předčasné výzkum ukazuje, že při reveň extraktu denně od 28 týdnů do těhotenství a pokračuje až do porodu může snížit riziko vzniku vysokého krevního tlaku během těhotenství; Život ohrožující infekce (sepse). Předčasné výzkum naznačuje, že při reveň prášek spolu se standardní léčbou může pomoci léčit a snížit riziko úmrtí na život ohrožující infekce zvané sepse; Zotavení po operaci. Předčasné výzkum naznačuje, že přidání rebarboru pro nitrožilní (IV) výživy u lidí, kteří podstoupili operaci rakoviny žaludku může zlepšit zotavení; Špatné trávení; Bolest břicha; Hemoroidy; Průjem; Ostatní podmínky. Stále více se ukazuje potřeba hodnotit účinnost rebarbory ​​pro tyto účely.

Rebarbora je pravděpodobné, SAFE, je-li kořen spotřebována jako potraviny. To je možná bezpečná pro většinu dospělých, pokud jsou užívány ústy v běžných léčebných množstvích až po dobu 3 měsíců; Rebarbory ​​může mít některé nežádoucí účinky, jako jsou žaludeční a střevní bolesti, vodnatý průjem, a děložních kontrakcí. Dlouhodobé užívání může vést ke svalové slabosti, úbytku kostní hmoty, ztráta draslíku a nepravidelný srdeční rytmus; Tam je zpráva o selhání ledvin u někoho, kdo vzal výrobek obsahující rebarboru. Ale to není známo jistý, jestli reveň byla skutečná příčina selhání ledvin; Zvláštní opatření a upozornění: Děti: Rebarbora je možná nebezpečné pro děti. Je tam jeden zpráva o 4-letý, kteří jedli rebarboru listy a zemřel. Rebarbory ​​listy obsahují velké množství kyseliny šťavelové, která může být smrtelná, pokud přijatá v dostatečně velkých dávkách. Vzhledem ke své malé velikosti, jsou děti s nejvyšším rizikem otravy šťavelové po jídle rebarboru listy; Těhotenství a kojení: Rebarbora je možná UNSAFE pokud je použit v množství větším, než je obsažen v potravinách; Průjem nebo zácpa: Rebarbora může průjem nebo zácpa horší, v závislosti na použitém přípravku; Gastrointestinální (GI) podmínky: Neužívejte rebarboru, pokud máte obstrukce střev, zánět slepého střeva, nevysvětlitelná bolest žaludku, nebo zánětlivých stavů střev, včetně Crohnovy choroby, kolitidy, a syndrom dráždivého tračníku (IBS); Onemocnění ledvin: K dispozici je chemická látka rebarbory, které by mohly poškodit ledviny. Ve skutečnosti, doplněk, který obsahoval rebarboru byla spojena s jednou zprávu selhání ledvin. Pokud již máte onemocnění ledvin, neriskujete což je ještě horší tím, že rebarboru; Ledvinové kameny: Rebarbora obsahuje chemickou látku, že tělo lze převést do ledvinových kamenů. Pokud jste někdy měli ledvinové kameny, neberte rebarboru; jaterní problémy: Rebarbora můžete udělat jaterní funkce ještě horší u lidí, kteří již mají problémy s játry. Lidé, kteří mají problémy s játry by se měli vyhnout rebarboru.

Rebarbora je druh projímadlo s názvem povzbuzující projímadlo. Stimulační laxativa může snížit hladinu draslíku v těle. Nízká hladina draslíku může zvýšit riziko nežádoucích účinků digoxinu (Lanoxin).

Některé léky proti zánětu, může snížit draslíku v těle. Rebarbory ​​je druh projímadla, která by mohla také snížit draslíku v těle. Užívání rebarboru spolu s některými léky na zánět může dojít ke snížení draslíku v těle příliš mnoho; Některé léky proti zánětu, patří dexamethason (Decadron), hydrokortison (Cortef), methylprednisolon (Medrol), prednison (Deltasone) a další.

Rebarbora je projímadlo. Laxativa může snížit, kolik léků, vaše tělo absorbuje. Snížením kolik léků, vaše tělo absorbuje může snížit účinnost vašich léků.

Vezmeme-rebarboru by mohlo poškodit ledviny u některých lidí. Některé léky mohou také poškodit ledviny. Užívání rebarboru s léky, které mohou poškodit ledviny může zvýšit možnost poškození ledvin; Některé z těchto léků, které mohou poškodit ledviny patří cyklosporin (Neoral, Sandimmune), aminoglycosides včetně amikacinu (Amikin), gentamicin (GARAMYCIN, Gentak, ostatní) a tobramycinem (Nebcin, jiné), nesteroidní protizánětlivé léky (NSAID), včetně ibuprofen (Advil, Motrin, Nuprin, jiní), indomethacin (Indocin), naproxen (Aleve, Anaprox, Naprelan, Naprosyn), piroxicam (Feldene), a mnoho dalších.

Rebarbora je druh projímadlo s názvem povzbuzující projímadlo. Stimulační laxativa urychlit střeva. Užívání rebarboru spolu s dalšími stimulačními laxativa by mohlo urychlit střeva příliš mnoho a způsobit dehydrataci a nízké minerálů v těle; Některé stimulační laxativa zahrnují bisakodylem (Correctol, Dulcolax), Cascara, ricinový olej (Vyčistit), Senna (Senokot) a další.

Rebarbora může fungovat jako projímadlo. U některých lidí rebarbory ​​může způsobit průjem. Průjem může zvýšit účinky warfarinu a zvyšovat riziko krvácení. Pokud užíváte warfarin nemusíte brát nadměrné množství rebarbory.

Rebarbora je projímadlo. Některá projímadla může snížit draslíku v těle. “Voda pilulky” může také snížit draslíku v těle. Užívání rebarboru spolu s “vodních pilulek”, může dojít ke snížení draslíku v těle příliš mnoho; Některé “vodní pilulky”, které mohou snížit draslíku zahrnují hydrochlorothiazid (Diuril), chlorthalidon (Thalitone), furosemid (Furosemid), hydrochlorothiazid (HCTZ, HydroDiuril, Microzide) a další.

Tyto dávky byly studovány ve vědeckém výzk; Aplikovanými na SKI; Pro léčbu oparů: krém, který obsahuje 23 mg / g každé z rebarbory ​​extraktu šalvěje a extraktu aplikuje každé 2 až 4 hodiny v bdělém stavu, se léčba začíná během jednoho dne výskytu příznaků a pokračuje po dobu 10 až 14 dnů.

Reference

Albrecht UW. [Účinnost a snášenlivost roztoku Pyralvex a Pyralvex gelu při léčbě zánětu dásní. Výsledky dvojitě zaslepené, randomizované, kontrolovaných klinických studiích]. Der Freie Zahnarzt 199; 9: 76-80.

Basu TK, Ooraikul B a Garg M. hypolipidemické účinky rebarbory ​​stonku vláken: Nový zdrojem vlákniny. Výživa Reserach 199; 13: 1017-1024.

Bi ZQ, Kang ZQ, a Zheng FL. [Předběžná studie Rheum klystýr v léčbě chronického selhání ledvin]. J.Tradit Chin Med 198; 3: 211-213.

Bi, Z. Q. [Dusík bilance v uremických pacientů léčených rebarbory ​​retenčního klystýru]. Chinese Journal of moderního vývoje v tradiční medicíně 198; 7 (1): 21-3, 4.

Borgia M, N Sepe, Borgia R, a kol. Farmakologická aktivita bylin extrahovat: kontrolované klinické studii. Curr TherRes, Clin Exp 198; 29 (3): 525-536.

Cai, J., Xuan, Z. R., Wei, Y. P. Yang, B. H., a Wang, H. [Účinky perioperační podávání rebarbory ​​na akutní zánětlivé odpovědi u pacientů s rakovinou žaludku]. Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Xue.Bao. 200; 3 (3): 195-198.

Chen Q, Han G, X Zhuang a kol. Klinická pozorování na 157 předmětů kapavky léčených s přípravou rebarborovým. Journal of China farmaceutické univerzity 199; 22 (5): 292-294.

Chen, X. a Ran, R. [rebarbory ​​odvar zabrání střevní bakteriální translokace při nekrotická pankreatitida]. Hua Xi.Yi.Ke.Da.Xue.Xue.Bao. 199; 27 (4): 418-421.

Chung, K. T., Wong, T. Y., Wei, C. I., Huang, Y. W., a Lin, Y. třísloviny a lidské zdraví: přezkum. Crit Rev Food Sci Nutr 199; 38 (6): 421-464.

Deng, YY, Chen, YP, Wang, L., Hu, Z., Jin, Y., Shen, L., Zhu, R., a Zhong, Y. [Klinická studie o léčbě středně pokročilé crescentic nefritidy u qingre huoxue recept]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 24 (12): 1084-1086.

Ventilátor, J. G. hodnotící účinnost a bezpečnost Danning Pian v krátkodobé léčbě pacientů s onemocněním nealkoholické ztučnění jater: multicentrické klinické studii. Hepatobiliary.Pancreat.Dis.Int 200; 3 (3): 375-380.

Fu, D. C. a Yu, C. Y. [Pozorování na terapeutickém účinku rebarbory ​​a Sanchi prášku v léčbě pacientů s hemoragickou horečku u nefrotického syndromu byl komplikován krvácením zažívacího traktu]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 25 (8): 744-747.

Goel V, Cheema SK, Agellon LB, a kol. In vitro vazba žlučové soli reveň stonek prášek. Nutrition Research 199; 18 (5): 893-903.

Goel, V., Cheema, SK, Agellon, LB, Ooraikul, B., a Basu, TK Dietní rebarbory ​​(Rheum rhaponticum) stopku vláknina stimuluje cholesterolu 7 alfa-hydroxylázy genovou expresi a vylučování žluči kyseliny v krmených cholesterolem C57BL / 6J myší , Br J Nutr 199; 81 (1): 65 až 71.

Goel, V., Ooraikul, B., a Basu, T. K. cholesterol snižující účinky rebarbory ​​stonku vlákniny v zvýšenou hladinou cholesterolu mužů. J Am Coll.Nutr 199; 16 (6): 600-604.

Goel, V., Ooraikul, B., a Basu, T. K. Vliv dietní vlákniny reveň stonku na biologickou dostupnost vápníku u krys. Int J Food Sci Nutr. 199; 47 (2): 159-163.

Harima, S., Matsuda, H., a Kubo, M. Studie různých rhubarbs týkajících se očistný účinek a endotoxin- indukované diseminovaná intravaskulární koagulace. Biol Pharm Bull. 199; 17 (11): 1522-1525.

Ho, N. K. Tradiční čínská medicína a léčba novorozenecké žloutenky. Singapore Med J 199; 37 (6): 645-651.

Ho, T. Y. Wu, S. L., Chen, J. C., Li, C. C. a Hsiang, C. Y. emodin blokuje SARS koronavirus spike proteinu a angiotensin-konvertující enzym 2 interakce. Antivirová Res 5-15-200;

Iida, K., Hase, K., Shimomura, K., Sudo, S., Kadota, S., a Namba, T. silné inhibitory tyrosinasy aktivity a biosyntézu melaninu z Rheum officinale. Planta Med 199; 61 (5): 425-428.

Ji, S. M., Li, L. S., a JI, D. X. [Účinky baoshen pilulku v léčbě chronického selhání ledvin s dlouhodobou hemodialýzu]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 13 (2): 71-3, 67.

Jiao D, Shen X, Y Gao a kol. Klinická studie o rebarbory ​​extraktu tablety při léčbě obezity jednoduché. Chin J Integr Tradit West Med 200; 7 (1): 33-35.

Jiao, D. H. [alkoholový výtažek tablet rebarbory ​​při léčbě akutního krvácení do horní části zažívacího]. Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi (Chinese Journal of moderního vývoje v tradiční medicíně) 198.; 8 (6): 344-6, 324-5.

Jiao, D. H. [Klinický výzkum hemostatického účinku rebarbory ​​na žaludečního vředu s akutním krvácením]. Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi (Chinese Journal of moderního vývoje v tradiční medicíně) 198.; 4 (10): 597 – 600, 579.

Jiao, D. H., Ma, Y. H., Chen, S. J., Liu, C. T., Shu, H. N., a Chu, M. C. Shrnutí 400 případů akutní horní části trávicího traktu krvácení léčit rebarbora sám. Pharmacology 198; 20 Suppl 1: 128-130.

Jin, B. L., Xie, L. H., Chen, C. D., Li, L. C., a Xie, J. T. Elektrofyziologické účinky alcoholized roztoku rebarbory ​​v kočičím srdce in vivo. Metody Find.Exp Clin Pharmacol 199; 15 (1): 23-29.

Jin, H. M. a Jiao, D. H. [Účinek jiang-Zhi jian-Fei Yao na gastrointestinální pohybu a tukové buňky břišní stěny]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 14 (4): 230-1, 198.

Kang, Z., Bi, Z., Ji, W., Zhao, C., a Xie, Y. Pozorování terapeutického účinku v 50 případech chronickým selháním ledvin léčených rebarbory ​​a adjuvantní léky. J Tradit.Chin Med 199; 13 (4): 249-252.

Lee, H. Z. efekty a mechanismy emodinu na buněčné smrti v lidské plicní karcinom dlaždicových buněk. Br J Pharmacol 200; 134 (1): 11-20.

Li, C., Zhou, J., Gui, P., a on, X. Ochranný účinek rebarbory ​​o akutní poškození plic vyvolané endotoxinem. J Tradit.Chin Med 200; 21 (1): 54-58.

Li, L. Rheum officinale: nové vedení v prevenci progrese chronického selhání ledvin. Chin Med J 199 (Engl.); 109 (1): 35-37.

Li, L. S. a Liu, Z. H. [Klinické a experimentální studie hleny o zamezení progresi chronické selhání ledvin] (Chinese). Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi [Chinese Journal of moderního vývoje v tradiční medicíně] 199.; 11 (7): 392-6, 387.

Li, T. [rebarbory ​​v léčbě virové hepatitidy a jeho mechanismu účinku]. Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi (Chinese Journal of moderního vývoje v tradiční medicíně) 198.; 5 (6): 382-384.

Ma, L. [Experimentální studie o imunomodulační účinky rebarbory]. Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 11 (7): 418-9, 390.

Mao QL. Klinická pozorování u 40 pacientů s urémie léčených tlustého dialýzou s rebarbory. Shanxi Journal of Nursing 199; 11 (6): 262-263.

Matsuda, H., Hakamichi, T., Toguchida, I., Park, J. Y., Harima, S., a Yoshikawa, M. antioxidační složky z rebarbory: strukturální požadavky stilbenů pro činnost a struktury dvou nových antrachinonových glykosidy. Bioorg.Med Chem 200; 9 (1): 41-50.

Matsuda, H., Tomohiro, N., Hiraba, K., Harima, S., Ko, S., Matsuo, K., Yoshikawa, M., a Kubo, M. Studie na proti-Oketsu aktivity rebarbory ​​II. Protialergické účinky stilbenu složek z Rhei undulati Rhizoma (sušený oddenek Rheum undulatum kultivovaný v Koreji). Biol Pharm Bull. 200; 24 (3): 264-267.

Mitsuma, T., Yokozawa, T., Oura, H., a Terasawa, K. [terapie rebarbory ​​u pacientů s chronickým selháním ledvin (část 2)]. Nippon Jinzo Gakkai Shi 198; 29 (2): 195-207.

Odenthal, K. P. a Ziegler, D. In vitro účinky antrachinonů na potkana střeva a dělohy. Pharmacology 198; 36 Suppl 1: 57-65.

Oscaby, F. [A chlorhexidin-reveň extrakt směs pro zánět dásní]. Chir Dent.Fr. 1-30-199; 62 (596): 23-25.

Pelletier, JP, Yaron, M., Haraoui, B., Cohen, P., Nahir, MA, Choquette, D., Wigler, I., Rosner, IA, a Beaulieu, AD Účinnost a bezpečnost diacereinu v osteoartrózy koleno: dvojitě zaslepená, placebem kontrolovaná studie a. Diacerein Study Group. Arthritis Rheum 200; 43 (10): 2339-2348.

Peng, S. M., Wang, S. Z., a Zhao, J. P. [Účinek rebarbory ​​na zánětlivé cytokiny a doplňuje u pacientů se systémovým zánětem reakční syndromu a jeho významu]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 22 (4): 264-266.

Qian GP. [Retenční klyzma se Rheum odvar v léčbě selhání ledvin]. J.Tradit Chin Med 198; 21 (11): 18.

Ren, S. [Role viru v hemoragické pankreatitidy a léčebného účinku rebarbory]. Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 10 (3): 162-3, 133.

Renggli, H. [Gingivitida-a plaku a inhibiční účinek Pyralvex Berna a jeho složek]. SSO.Schweiz.Monatsschr.Zahnheilkd. 198; 90 (8): 718-724.

Sanada, H. [Studie klinického účinku rebarbory ​​na dusík metabolismu abnormalit v důsledku chronického selhání ledvin a její mechanismus]. Nippon Jinzo Gakkai Shi 199; 38 (8): 379-387.

Sanz, P. a Reig, R. klinické a patologické nálezy u smrtelné rostlin oxalosis. Přezkoumání. Am J Med Forensic Pathol. 199; 13 (4): 342-345.

Sauro, S., Gandolfi, M. G., Prati, C., a Mongiorgi, R. Oxaláty obsahující phytocomplexes jako dentinové desensitisers: in vitro studie. Arch Oral Biol 4-5-200;

Scholze, B., Lischke, J., Hubner, D., Meyer, R. A., a Schafer, R. [fluorid otrava způsobená reveň ovocné šťávy – kazuistika]. Offentl.Gesundheitswes. 199; 53 (4): 181-183.

Sheng, Z. L., Li, N. Y., a Ge, X. P. [Klinická studie Baoyuan dahuang odvar v léčbě chronického selhání ledvin]. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie On Za Zhi 199; 14 (5): 268-70, 259.

Siegers, C. P., Hertzberg-Lottin, E., Otte, M., a Schneider, B. Anthranoid projímadlo zneužívání – riziko rakoviny tlustého střeva? Gut 199; 34 (8): 1099-1101.

Song, H., Wang, Z., a Zhang, F. [Studium močového interleukinu-6 v úrovni pacientů s chronickým selháním ledvin a vliv Rheum palmatum při léčbě to]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 20 (2): 107-109.

Sun, D. A. [Klinické hodnocení surové rebarborovým prášku a cimetidinu v horní části gastrointestinálního krvácení]. Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi [Chinese Journal of integrovaného tradiční a západní medicíny] 198.; 6 (8): 458-459, 451.

Sun, Y., Chen, B., a Jia, Q. [Klinický účinek Xinqingning v kombinaci s nízkou dávkou kontinuální gastrointestinální dialýzou při léčbě urémie]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 200; 20 (9): 660-663.

Tian, ​​J., Chen, X. M., a Li, L. S. [Účinky housenice, rebarbory ​​a sérového renotropin na trubkovém růstu epitelu]. Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 11 (9): 547-9, 518.

Tian, ​​J., Du, H., Yang, H., Liu, X., a Li, Z. Klinická studie na sloučeniny da huang (Radix et Rhizoma Rhei) přípravky pro zlepšení paměti schopnosti senilní osob “. J Tradit.Chin Med 199; 17 (3): 168-173.

Tseng, S. H., Lee, H. H., Chen, L. G., Wu, C. H., a Wang, C. C. Vliv tří projímadlo odvary na zánětlivé mediátory. J Ethnopharmacol. 4-21-200; 105 (1-2): 118-124.

Uchida, S., Ikari, N., Ohta, H., Niwa, M., Nonaka, G., Nishioka, I., a Ozaki, M. Inhibiční účinky kondenzované taniny na angiotensin-konvertující enzym. Jpn J Pharmacol 198; 43 (2): 242-246.

Wang, H. H. Antitrichomonal působení emodinu u myší. J Ethnopharmacol. 199; 40 (2): 111-116.

Wang, Y. J., Xu, L., a Cheng, X. X. [Klinická studie na niaodujing při léčbě chronického selhání ledvin]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 16 (11): 649-651.

Wang, Z. a Song, H. [Klinická pozorování na terapeutickém účinku připravené rebarbory ​​při léčbě hypertenze indukované těhotenství]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 19 (12): 725-727.

Wang, Z., Wang, G., Xu, H., a Wang, P. [anti-herpes virus účinek směsi etanolu a extraktu z kořene a oddenku Rheum officinale Baill.]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 199; 21 (6): 364-6, 384.

Wei, J., Ni, L., a Yao, J. [Experimentální ošetření rebarbory ​​na mesangio-proliferativní glomerulonefritidy u krys]. Zhonghua Nei Ke.Za Zhi. 199; 36 (2): 87-89.

Wu, X. C. [předběžná studie o účinku jedné Rheum officinale v těžkých dávkách v léčbě akutní hepatitidy icterickými]. Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi (Chinese Journal of moderního vývoje v tradiční medicíně) 198.; 4 (2): 88-89.

Xiao-dong Z, An-yu W, Shao-feng W a kol. Klinická studie o vlivu Shenlong perorální tekutiny v kombinaci s radioterapií při léčbě karcinomu nosohltanu. Chinese Journal of integrovaného tradiční a západní medicíny 200; 7 (4): 268-272.

Xin SF, Zhuang H, Mo QY, a kol. [Klinická pozorování u pacientů se zácpou za použití rebarboru a Mangxiao]. Chinese Journal of Nursing 199; 7 (30): 420-422.

Xu, F. a Fu, H. M. [Qing-Shen tiao-Zhi tablet při léčbě hyperlipemie ve středu a ve věku staré]. Zhongguo Zhong Xi Yi Jie On Za Zhi 199; 13 (11): 655-7, 643.

Yan, M. Zhang, L. Y., Sun, L. X., Jiang, Z. Z., a Xiao, studium X. H. Nefrotoxicita celkových rebarbory ​​antrachinonů na Sprague Dawley za použití DNA čipů. J Ethnopharmacol. 4-15-200;

Yang, J. W. a Li, L. S. [Účinky Rheum na renální hypertrofie a hyperfiltrace experimentálních diabetu u krys]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 13 (5): 286-8, 261-2.

Yang, N., Liu, X., a Lin, Q. [Klinická studie o vlivu čínské bylinné medicíny v kombinaci s hemodialýzou v léčbě uremia]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 18 (12): 712-714.

Yarnell E. rebarbory ​​a diabetická nefropatie. Čtvrtletní informace o přírodní medicíny 199; Sk: 215.

Yokozawa, T., Fujioka, K., Oura, H., Nonaka, G., a Nishioka, I. Vliv rebarbory ​​taninů na funkci ledvin u krys se selháním ledvin. Nippon Jinzo Gakkai Shi 199; 35 (1): 13-18.

Zhang, G. a el Nahas, A. M. Vliv rebarbory ​​extraktu na experimentální renální fibrózy. Nephrol.Dial.Transplant. 199; 11 (1): 186-190.

Zhang, J. H., Li, L. S., a Zhang, M. Klinické účinky Rheum a captopril o prevenci progrese chronického selhání ledvin. Chin Med J 199 (Engl.); 103 (10): 788-793.

Zhang, JH, Yao, XD, Song, Y a kol. [Dlouhodobé léčení účinky rebarbory ​​a kaptoprilem při oddálení progrese selhání ledvin]. Čínský Kidney Disease Journal 199; 9 (4): 197-201.

Zhang, S. J., Zhang, Y. S., Wang, L., a Zhu, B. [Studie polysacharidu Rheum palmatum L.]. Zhongguo Zhong.Yao Za Zhi. 199; 18 (11): 679-81, 703.

Zhang, W. L. [Léčba krvácení z horního gastrointestinálního traktu s čínským léku hai Huang san. Analýza 50 případů]. Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi (Chinese Journal of moderního vývoje v tradiční medicíně) 198.; 6 (11): 665-6, 644.

Zhang, Z. J., Cheng, W. W., a Yang, Y. M. [podávání nízkých dávek zpracovaných rebarbory ​​při prevenci hypertenze indukované těhotenstvím]. Zhonghua Fu Chan Ke.Za Zhi [Chinese Journal of porodnictví a gynekologie] 199; 29 (8): 463-4, 509.

Zheng, F. [Vliv Rheum officinal na proliferaci renálních tubulárních buněk in vitro]. Zhonghua Yi.Xue.Za Zhi. 199; 73 (6): 343-5, 380-1.

Zhou, H. a Jiao, D. [312 případy žaludečních a dvanáctníkových vředů krvácení zpracuje s 3 druhů alkoholických extrakt z rebarbory ​​tablet]. Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi (Chinese Journal of moderního vývoje v tradiční medicíně) 199.; 10 (3): 150-152, 131-132.

Zhou, L., Hao, R., a Jiang, L. [Klinická studie na zpomalení stárnutí účinku tongbu receptu na tradiční čínské medicíně]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 19 (4): 218-220.

Zhou, Y, Huang, Z, Huang, T, a kol. Klinické studie Shengxue směsi při léčbě aplastické anémie. Chinese Journal of integrovaného tradiční a západní medicíny 200; 7 (3): 186-189.

Zhou, Z. [Aplikace a mechanismus radix et rhizoma rhei při léčbě onemocnění trávicí soustavy]. Journal of Chinese Materia Medica 198; 14 (8): 501-3, 512.

Zhu, W., Wang, X. M. Zhang, L., Li, X. Y., a Wang, B. X. Farmakokinetické rheinu u zdravých dobrovolníků mužského pohlaví po perorálním a uchovávání podání klystýr z rebarbory ​​extraktu: Studie jednotlivých dávek. Am J Med Chin 200; 33 (6): 839-850.

Zhu, Y. Z., Kang, B., a Zhu, Q. Q. [Klinická studie shuizhi-dahuang směsi při léčbě schizofreniků se syndromem krevním stázovém]. Zhongguo Zhong.Xi.Yi.Jie.He.Za Zhi. 199; 16 (11): 646-648.

Brinker F. Herb Kontraindikace a lékové interakce. Sandy, OR: Eclectic Medical Publ, 1997.

Elektronická Code of Federal Regulations. Hlava 21. Část 182 – Látky obecně považované za bezpečné. K dispozici na adrese: http://ecfr.gpoaccess.gov/cgi/t/text/text-idx?c=ecfr&sid= 786bafc6f6343634fbf79fcdca7061e1 & RGN = div5 & view = text-node = 21: 3.0.1.1.13 & ID NO = 21

Fairbairn JW. V antrachinónové projímadla. Biologický test a jeho vztah k chemické struktury. Pharmacology 197; 14: 48 až 61.

Farnsworth N, Bingel A, Cordell G, et al. Potenciální hodnota rostlin jako zdroje nových oplodnění agentů I. J Pharm Sci 197; 64: 535-98.

Greenway FL, Liu Z, Martin CK, et al. Bezpečnost a účinnost NT, bylinné doplněk při léčbě lidské obezity. Int J Obes (Lond). 200; 30: 1737-1741.

Jiao DH, Ma YH, Chen SJ a kol. Resumé 400 případů akutní horní části trávicího traktu krvácení léčit rebarbora sám. Pharmacology 198; 20 Suppl 1: 128-30.

Kwan TH, Tong MK, Leung KT, et al. Akutní selhání ledvin spojeno s prodlouženým příjmem hubnutí prášky, které obsahují antrachinony. Hong Kong Med J 200; 12: 394-7.

Nusko G, B Schneider, Schneider I, et al. Anthranoid projímadlo použití není rizikovým faktorem pro kolorektální neoplazii: Výsledky prospektivní kontrolního případové studie. Gut 200; 46: 651-5.

Saller R, S Buechi, Meyrat R, Schmidhauser C. Kombinovaná bylinný přípravek pro topickou léčbu herpes labialis. Forsch Komplementarmed Klass Naturheilkd 200; 8: 373-82.

Přírodní Léky obsáhlá databáze Consumer verzi. viz Natural Léky komplexní databáze verzi Professional. ÂTherapeutic Research fakulta 2009.

Ex. Ženšen, vitamin C, deprese