sulfonamid

Používá pro tento lék užívá

Sulfonamidy nebo sulfa léky se používají k léčbě infekcí. Nebudou pracovat při nachlazení, chřipce nebo jiných virových infekcí.

Sulfonamidy jsou k dispozici pouze s lékařský předpis svého lékaře.

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na léky v této skupině nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké jiné typy alergií, například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Sulfonamidy by neměl být podáván dětem do 2 měsíců věku, pokud to není lékařem dítěte, protože mohou způsobit nežádoucí účinky.

Starší lidé jsou velmi citlivé na účinky sulfonamidů. Závažné kožní problémy a problémy v krvi může být pravděpodobnější u starších pacientů. Tyto problémy mohou být také pravděpodobnější u pacientů, kteří užívají diuretika (močopudné léky) spolu s tímto přípravkem.

Studie nebyly provedeny u těhotných žen. Nicméně studie na myších, krysách a králících prokázaly, že některé sulfonamidy způsobit vrozené vady, včetně rozštěpu patra a kostní problémy. Sulfonamidy se nedoporučuje používat v době porodu. Tyto léky mohou způsobit nežádoucí účinky na dítě.

Sulfonamidy přechází do mateřského mléka. Tento přípravek se nedoporučuje podávat během kojení. To může způsobit problémy s játry, anémie a jiné nežádoucí účinky u kojených dětí, zejména těch, které se glukóza-6-fosfátdehydrogenázy (G6PD) deficitem.

Předtím, než tento přípravek používat

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když užíváte některý z těchto léků, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Užívání léků v této třídě s některým z těchto léků se nedoporučuje. Lékař může rozhodnout, že Vás bude léčit léky v této třídě nebo změnit některé z dalších léků, které užíváte.

Užívání léků v této třídě s některým z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být vyžadováno v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Užívání léků v této třídě s některou z těchto vlastností se obvykle nedoporučuje, ale může být nevyhnutelná v některých případech. Pokud jsou používány společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat svůj lék, nebo vám speciální instrukce o používání potravin, alkoholu nebo tabáku.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání léků v této třídě. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Sulfonamidy by neměl být podáván dětem mladším než 2 měsíců věku, pokud to není lékař pacienta, protože sulfonamidy může způsobit vážné nežádoucí účinky.

Sulfonamidy lze nejlépe zajistit plnou sklenicí (8 uncí) vody. Měla by být přijata několik dalších sklenic vody každý den, pokud to není jinak svého lékaře. Pitná více vody pomůže zabránit některé nežádoucí účinky sulfonamidů.

U pacientů, kteří užívají perorální tekutá forma tohoto léku

Chcete-li pomoci uklidit infekce úplně, pokračovat v užívání tohoto léku na plný úvazek léčby, i když se začnete cítit lépe po několika dnech. Jestliže přestanete užívat tento přípravek příliš brzy, Vaše příznaky se mohou vrátit.

Tento lék funguje nejlépe tam, kde je konstantní množství v krvi nebo moči. Které pomohou udržet množství konstantní, nenechte si ujít žádnou dávku. Také, to je nejlepší vzít dávkách rovnoměrně rozmístěných krát dne i v noci. Pokud potřebujete poradit ohledně nejvhodnější doby pro svůj lék, poraďte se se svým zdravotnickým personálem.

Léky dávka v této třídě se bude lišit u různých pacientů. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky těchto léků. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Udržujte mimo dosah dětí.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat pokrok v pravidelných návštěvách. Tento přípravek může způsobit problémy v krvi, a to zejména v případě, že je přijata na dlouhou dobu.

Správné užívání tohoto léku

Pokud se vaše příznaky nezlepší během několika dnů, nebo pokud se zhoršují, poraďte se se svým lékařem.

Sulfonamidy může způsobit problémy v krvi. Tyto problémy mohou mít za následek větší šanci vzniku některých infekcí, pomalé hojení a krvácení z dásní. Proto byste měli být opatrní při používání běžné zubní kartáčky, dentální nitě a párátka. Zubní práce by měla být odložena, dokud Váš krevní obraz se vrátil do normálu. Poraďte se se svým lékařem nebo zubním lékařem, pokud máte nějaké dotazy týkající se správného ústní hygienu (ústí péče) během léčby.

Sulfonamidy může způsobit vaše pokožka bude citlivější na sluneční světlo, než je tomu normálně. Vystavení slunečnímu světlu, a to i na krátkou dobu, může způsobit kožní vyrážka, svědění, zarudnutí nebo jiné zabarvení kůže, nebo těžkou úpal. Když začnete užívat tento lék

Pokud máte závažnou reakci na slunci, poraďte se se svým lékařem.

Tento lék se může také způsobit, že některé lidi, aby se stal závrať. Ujistěte se, že víte, jak budete reagovat na tento lék předtím, než budete řídit, obsluhovat stroje nebo dělat cokoli jiného, ​​co by mohlo být nebezpečné, pokud jsou závratě nebo nejsou ve střehu. Pokud se tato reakce je velmi obtížný, poraďte se se svým lékařem.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé ze zmíněných nežádoucích účinků (Silné bolesti břicha nebo žaludeční křeče a bolesti, a vodnaté a těžkými průjmy, které mohou být také krvavá), může také dojít až několik týdnů poté, co jste přestali užívat některý z těchto léků.

Bezpečnostní opatření při užívání tohoto léku

Poraďte se se svým lékařem co nejdříve, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.