Talacen

Talacen (R) obsahuje pentazocin hydrochlorid a acetaminofenu. Acetaminophen byla spojena s akutním selháním jater, u některých případech vedoucí k transplantaci jater a smrti. Většina případů poškození jater byly spojeny s použitím acetaminofenu v dávkách vyšších než 4000 mg / den, a často se účastní více než 1 acetaminophen, obsahující produkt,

Používá pro Talacen

Terapeutické třída: Užívání opiátů agonista / antagonista / paracetamol Kombinace

Farmakologická třída: Pentazocin

Paracetamol se používá k úlevě od bolesti a snížení horečky u pacientů. Se nestal návykové, pokud jsou užívány po delší dobu. Ale paracetamol může, pokud jsou užívány ve velkých dávkách, včetně poškození jater způsobit další nežádoucí účinky.

Pentazocin patří do skupiny léků nazývaných narkotických analgetik (bolest léky). Působí na centrální nervový systém (CNS), k úlevě od bolesti. Je-li použit pentazocin po dlouhou dobu, může se stát návykový, způsobuje duševní a fyzické závislosti. Avšak lidé, kteří mají přetrvávající bolest neměli nechat strach ze závislosti odradit je od používání narkotik ke zmírnění jejich bolesti. Duševní závislost (závislost) není pravděpodobné, že nastat, když jsou narkotika k tomuto účelu použít. Fyzická závislost může vést k odejmutí vedlejších účinků, je-li léčba ukončena náhle. Však závažné vedlejší účinky odejmutí může být obvykle zabráněno postupným snižováním dávky po dobu, než je léčba došlo k úplnému zastavení.

Tento přípravek je dostupný pouze na lékařský předpis svého lékaře.

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Z tohoto léku se vkládá by měly být považovány

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na tento lék nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Před použitím Talacen

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku na účinky pentazocinu a kombinace acetaminofenu u dětí mladších než 12 let. Bezpečnost a účinnost nebyly stanoveny.

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly geriatrické specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost pentazocinem a kombinace acetaminofenu u starších osob. Nicméně, u starších pacientů je větší pravděpodobnost, že játra, ledviny, nebo problémy se srdcem spojené s věkem, které mohou vyžadovat opatrnost a úpravu dávky u pacientů užívajících pentazocin a acetaminophen kombinace.

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Když se tento lék, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Použití tohoto léku s žádným z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Používání tento lék s žádným z následujících léků může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale za použití obou léků může být nejlepší léčbu pro vás. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Používání tohoto přípravku s některou z těchto vlastností se obvykle nedoporučuje, ale může být nevyhnutelná v některých případech. Pokud jsou používány společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat tento lék, nebo vám speciální instrukce o používání potravin, alkoholu nebo tabáku.

Používání tento lék s žádným z následujících může způsobit zvýšené riziko některých nežádoucích účinků, ale může být nevyhnutelná v některých případech. Pokud jsou používány společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat tento lék, nebo vám speciální instrukce o používání potravin, alkoholu nebo tabáku.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na používání tohoto léku. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Tato část obsahuje informace o správném použití celé řady produktů, které obsahují pentazocin a acetaminofenu. Nemusí to být specifické pro Talacen. Přečtěte si prosím opatrně.

Take tento lék přesně podle pokynů svého lékaře. Neužívejte více o tom, neberte to častěji, a neberte to na delší dobu, než lékař nařídil. To je důležité zejména u starších pacientů, kteří mohou být citlivější k účinkům léků proti bolesti. Je-li příliš mnoho tohoto léku je považována za dlouhou dobu, může se stát návykový (způsobující duševní či fyzickou závislost) nebo způsobit předávkování. poškození jater může dojít, pokud se berou velké množství acetaminofenu na dlouhou dobu.

Tato kombinace lék obsahuje paracetamol (Tylenol®). Pečlivě zkontrolujte štítky všech lécích, které užíváte, protože mohou obsahovat také acetaminofenu. To není bezpečné používat více než 4 gramy (4,000 miligramu) acetaminofenu v jeden den (24 hodin).

Můžete tento lék užívat s jídlem nebo bez něj.

Dávka tohoto přípravku se bude lišit pro různé pacienty. Rozkazy svého lékaře nebo podle pokynů na etiketě. Následující informace zahrnuje pouze průměrné dávky tohoto léku. Pokud je vaše dávka jiný, neměňte ji, pokud vám to lékař nedoporučí, aby tak učinily.

Množství přípravku, který se závisí na síle léku. Také počet dávek budete užívat každý den, lhůta mezi dávkami a doba si vzít lék závisí na zdravotní problém, pro který používáte lék.

Pokud vynecháte dávku tohoto léku, vezměte si ji co nejdříve. Nicméně pokud je již téměř čas na další dávku, vynechejte zapomenutou dávku a vrátit se ke svému pravidelnému dávkování. Nezdvojujte dávky.

Ukládat medicínu v uzavřené nádobě při pokojové teplotě, daleko od tepla, vlhkosti a přímému slunečnímu světlu. Chraňte před mrazem.

Správné použití pentazocinu a acetaminofenu

Udržujte mimo dosah dětí.

Nenoste zastaralé léky nebo medicínu již nejsou potřeba.

Zeptejte se svého lékaře, jak byste měli zbavit se jakéhokoliv léku nechcete použít.

Ujistěte se, že uložení lék na spolehlivém a bezpečném místě, aby se zabránilo ostatním, jak se to.

Je velmi důležité, aby Váš lékař kontrolovat průběh vás nebo vaše dítě, zatímco vy se tento přípravek používat. To umožní, aby váš lékař zjistit, zda je lék funguje správně, a rozhodnout, zda vy nebo vaše dítě by mělo i nadále vzít.

Poraďte se se svým lékařem ihned, pokud vy nebo vaše dítě mít bolest nebo bolestivost v nadbřišku; světlá stolice; tmavou moč, ztráta chuti k jídlu, nevolnost, neobvyklá únava nebo slabost, nebo žluté oči nebo kůže. Může se jednat o příznaky závažné poruchy funkce jater.

Tento lék může vyvolat alergické reakce, včetně anafylaxe. Anafylaktická reakce mohou být život ohrožující a vyžaduje okamžitou lékařskou pomoc. Zavolejte svého lékaře ihned, jestliže jste vy nebo vaše dítě má vyrážku, svědění, chrapot, potíže s dýcháním, potíže s polykáním, nebo některý otoky rukou, obličeje nebo úst, zatímco vy se tento přípravek používat.

Tento lék přidá do účinky alkoholu a jiných látek tlumících CNS (léky, které mohou způsobit ospalost či sníženou pozornost). Některé příklady tlumících CNS jsou antihistaminika nebo léky na alergie nebo nachlazení, sedativa, sedativa nebo léky na spaní, ostatní bolesti lék na předpis nebo narkotika, lék na záchvaty nebo barbituráty; myorelaxancií, nebo anestetika, včetně některých zubních anestetik. Také může existovat větší riziko poškození jater, pijete-li tři nebo více alkoholických nápojů, zatímco užíváte paracetamol. Nepijte alkoholické nápoje, a poraďte se se svým lékařem dříve, než Vy nebo Vaše dítě užíváte některý z léků uvedených výše, zatímco vy se tento přípravek používat.

Bezpečnostní opatření při používání Talacen

Ujistěte se, že Váš lékař ví, jestli vy nebo vaše dítě dostalo narkotické léky (např. Metadon) v minulosti. Někteří pacienti, kteří byli léčeni narkotické léky proti bolesti, zažili abstinenční příznaky po obdržení pentazocin.

Poraďte se se svým lékařem, pokud vy nebo vaše dítě mít nejasnosti ohledně totožnosti, místa a času; nálady nebo duševní změny, nebo vidí věci, které nejsou tam při užívání tohoto léku.

Tento lék může být návykový. Pokud vy nebo vaše dítě pocit, že lék nefunguje stejně, nepoužívejte více než předepsanou dávku. Zavolejte svého lékaře o pokyny.

Tento lék může vyvolat závratě nebo ospalost, nebo točení hlavy. Ujistěte se, že víte, jak budete reagovat na tento lék předtím, než budete řídit, obsluhovat stroje nebo dělat cokoli jiného, ​​co by mohlo být nebezpečné, pokud jsou závratě nebo pes není v afektu.

Za použití narkotika po dlouhou dobu může způsobit vážné zácpa. Aby se tomu zabránilo, může Vám lékař nebo vaše dítě nasměrovat, aby projímadla, pít hodně tekutin, nebo zvýšit množství vlákniny ve stravě. Pečlivě postupujte podle pokynů, protože pokračující zácpa může vést k vážným problémům.

Pokud vy nebo vaše dítě byl tento přípravek používat pravidelně po dobu několika týdnů nebo déle, neměňte dávku nebo náhle přestali používat bez předchozí konzultace s lékařem. Lékař může chtít vy nebo vaše dítě postupně snížit částku, kterou používáte Před úplným zastavením. To může pomoci zabránit zhoršení svého stavu a snížení možnosti abstinenčních příznaků, jako jsou břišní nebo žaludeční křeče, úzkost, horečka, nevolnost, rýma, pocení, třes, nebo potíže se spánkem.

Ujistěte se, že jakýkoli lékař nebo zubař, který léčí vás ví, že užíváte tento přípravek. Vy nebo Vaše dítě může potřebovat, aby přestali používat tento přípravek používat několik dní před tím, než chirurgický zákrok.

Talacen Nežádoucí účinky

Talacen (paracetamol / pentazocin)

Užívání tohoto léku během těhotenství může způsobit závažné nežádoucí účinky u svého novorozence. Informujte svého lékaře ihned, pokud si myslíte, že jste těhotná, nebo pokud plánujete otěhotnět během užívání tohoto léku.

Informujte svého lékaře, pokud kouříte tabák. Kouření může změnit, jak dobře tento lék funguje.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje léky na předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) léky a bylinných nebo vitaminové doplňky.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se s lékařem okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Získat naléhavou pomoc okamžitě, pokud některý z následujících příznaků předávkování nastat

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Dostupnost přerušeny ukončen

Těhotenství Kategorie C rizika nelze vyloučit

Plán CSA 4 Některé možnosti zneužití

Schválení Historie Kalendář drog na FDA

WADA Class WADA antidopingové Klasifikace

Bolest tramadol, oxykodon, acetaminofen, Tylenol, naproxen, aspirin, ibuprofen, hydrokodon, amitriptylin, Percocet, hydroxyzin, klonidin, diclofenac, Norco, fentanyl, Celebrex, morfin, Vicodin, Voltaren, lidokain topické, Dilaudid, difenhydramin topické, OxyContin, Paracetamol