Technecium tc 99m pentetate intravenózní

Terapeutické třída: Diagnostic Agent, Radiofarmakem Imaging

Používá pro technecia tc 99m pentetate

Technecium Tc injekce 99m pentetate patří mezi radiofarmaka. Radiofarmaka jsou radioaktivní látky, které mohou být použity k nalezení a léčení některých chorob, nebo ke studiu funkce tělesných orgánů.

Technecium Tc injekce 99m pentetate je určen na pomoc svého lékaře viz obrázek vašich ledvin a posoudit, jak dobře pracují. To je také použit na pomoc svého lékaře vidět obraz vašeho mozku.

technecium tc 99m pentetate má být podáván pouze nebo pod přímým dohledem lékaře se specializovanou odbornou přípravu v nukleární medicíně.

Při rozhodování o použití diagnostického testu, veškerá rizika testu musí být zváženo proti dobře to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Také jiné věci mohou mít vliv na výsledky testu. Při tomto testu se vkládá by měly být považovány

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na technecium 99mTc pentetate nebo žádnými jinými léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku na účinky technecium Tc injekce 99m pentetate u pediatrické populace. Bezpečnost a účinnost nebyly stanoveny.

Nejsou dostupné informace o vztahu věku na účinky technecium Tc injekce 99m pentetate u geriatrických pacientů.

Před použitím techneciem 99mTc pentetate

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Řekněte lékaře nebo zdravotní sestru, pokud užíváte jakýkoli jiný předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) lék.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může mít vliv na použití tohoto diagnostického testu. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Lékař nebo jiný vyškolený zdravotnický pracovník vám dá technecium 99mTc pentetate. technecium tc 99m pentetate je dána jehlou umístěnou v jednom ze svých žil předtím, než máte nějaký mozku nebo ledvin skenování.

Budete muset močit hned a tak často, jak je to možné za 4 až 6 hodin po podání techneciem 99mTc pentetate. Pijte hodně tekutin před a po obdržení technecium 99mTc pentetate takže budete močit častěji.

Je velmi důležité, aby Vás lékař pečlivě kontrolovat, zatímco vy se dostává technecium 99mTc pentetate. To umožní, aby váš lékař zjistit, zda je lék správně fungují, a rozhodnout, zda by měly i nadále používat.

Při použití technecium 99mTc pentetate, můžete být vystaveni záření. Promluvte si se svým lékařem, pokud máte obavy o to.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se se svým lékařem nebo zdravotní sestrou okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Správné použití technecia tc 99m pentetate

Bezpečnostní opatření při používání technecium 99mTc pentetate

technecium tc 99m pentetate Nežádoucí účinky