topotekan Intravenózní

Použít pouze u pacientů s neutrofilů větší než nebo rovnající se 1500 buněk / mm (3) nebo vyšší a počet krevních destiček 100,000 buněk / mm (3) nebo vyšší, a sledovat počet krevních buněk, jak může dojít k závažné myelosuprese.

Používá pro topotekan

Terapeutické třída: cytostatikum

Farmakologická třída: inhibitor topoizomerázy I

Topotekan patří do skupiny léků nazývaných antineoplastika. To se střetává s růstem rakovinných buněk, které jsou nakonec zničeny. Vzhledem k tomu, že růst normálních buněk může být rovněž ovlivněna léku, může dojít také další efekty. Některé z nich mohou být závažné a musí být hlášeny svého lékaře. Další účinky, jako je vypadávání vlasů, nemusí být vážný, ale může vyvolat obavy. Některé účinky se mohou objevit po ukončení léčby topotekanem.

topotekan je k dispozici pouze s lékařský předpis svého lékaře.

Jakmile je přípravek byl schválen pro uvedení na trh pro určité využití, zkušenost může ukázat, že to je také užitečné pro jinými zdravotními problémy. I když tato použití nejsou zahrnuty v označování výrobků, topotecan se používá u některých pacientů s následujícími zdravotní stav

Při rozhodování o použití lékařství, rizika užívání tohoto přípravku musí být zváženo proti dobré to bude dělat. Jedná se o rozhodnutí, vy a váš lékař bude dělat. Pro topotekanu doplňuje je třeba zvážit

Informujte svého lékaře, pokud jste někdy měl nějaké neobvyklé nebo alergické reakce na léčbu nebo jiné léky. Také informujte svého zdravotníka, pokud máte nějaké další typy alergií, jako například na potraviny, barviva, konzervační látky, nebo zvířata. Pro non-předpis produkty, číst Etiketa nebo příbalový přísady opatrně.

Před použitím topotekanu

Vhodné studie nebyly provedeny na vztah věku k účinkům topotekanem injekcí v dětské populaci. Bezpečnost a účinnost nebyly stanoveny.

Vhodné studie provedené k dnešnímu dni neprokázaly geriatrické specifické problémy, jež by mohlo omezit užitečnost topotekanem injekci u starších lidí. Nicméně, u starších pacientů je větší pravděpodobnost, že máte problémy s ledvinami související s věkem, což může vyžadovat úpravu dávky u pacientů léčených topotekanem injekci.

Nejsou k dispozici adekvátní studie u žen pro stanovení kojence riziko při používání tohoto léku během kojení. Zvážit potenciální přínosy proti možným rizikům, než začnete tento lék během kojení.

I když některé léky by neměly být používány spolu vůbec, v jiných případech dvě různé léky mohou být použity společně, i když může dojít k interakci. V těchto případech lékař může chtít změnit dávkování nebo může být zapotřebí další opatření. Pokud přijímáte topotekan, je obzvláště důležité, aby váš lékař vědět, zda užíváte některý z níže uvedených léčiv. Následující interakce byly vybrány na základě jejich potenciální význam a nejsou nutně all-inclusive.

Používání topotekan s některým z těchto léků se nedoporučuje. Lékař může rozhodnout, že Vás bude léčit tohoto léku nebo změnit některé z dalších léků, které užíváte.

Použití topotekan s některým z těchto léků se obvykle nedoporučuje, ale může být vyžadováno v některých případech. Pokud jsou předepsány oba léky společně, lékař může změnit dávku nebo, jak často budete používat jednu nebo obě z těchto léků.

Některé léky by neměly být používány u nebo kolem okamžiku jíst potraviny nebo jíst některé druhy potravin, protože může dojít k interakcím. Použití alkohol nebo tabák s některými léky může způsobit také nastat interakce. Poraďte se se svým lékařem užívání léku s potravinami, alkoholem, nebo tabák.

Přítomnost dalších zdravotních problémů může ovlivnit podáváním topotekanu. Ujistěte se, informujte svého lékaře, pokud máte jiné zdravotní problémy, a to zejména

Obdržíte topotekan, když jste v nemocnici nebo v léčebném centru rakoviny. Sestra nebo jiný vyškolený zdravotnický pracovník vám dá topotekanu. topotecan je dána jehlou umístěnou v jedné z Vašich žil.

Topotekan se obvykle podává každý den po dobu 3 až 5 dnů. Tento 3-denní nebo 5-denní léčba je opět dán každých 21 dní, dokud vaše tělo reaguje na léčbu. Každá léčba obvykle trvá asi 30 minut.

Topotekan často způsobuje nevolnost a zvracení. Je velmi důležité, že budete i nadále dostávat lék, i když se cítíte špatně. Požádejte svého lékaře o způsobech, jak zmírňující tyto účinky.

Je velmi důležité, aby lékař bude kontrolovat pokrok v pravidelných návštěv, aby se ujistil, že topotekan pracuje správně. Krevní testy mohou být potřebné ke kontrole nežádoucích účinků.

Použití topotekan, když jste těhotná, může poškodit nenarozené dítě. Používat účinnou formu antikoncepce, aby z otěhotnění během léčby a po dobu alespoň 1 měsíce po poslední dávce. Pokud si myslíte, že jste otěhotníte během užívání přípravku, informujte svého lékaře ihned.

topotekan může také způsobit vrozené vady v případě, že otec je používat, když jeho sexuální partner otěhotní. Musí používat účinnou formu antikoncepce během léčby a po dobu 3 měsíců po obdržení topotekan.

Promluvte si se svým lékařem před použitím topotekanu, pokud máte v plánu mít děti. Někteří muži a ženy, kteří používají topotekan staly neplodné (nelze mít děti).

Zatímco se léčíte s topotekanem a po ukončení léčby s tím, nemají žádné očkování (očkování) bez souhlasu svého lékaře. Topotekan může snížit odpor vašeho těla, a tam je šance, že byste mohli dostat infekce vakcína je určena k prevenci. Kromě toho další osoby žijící ve vaší domácnosti by neměly užívat perorální vakcína proti obrně, protože tam je šance, že by mohl projít virus dětské obrny na vás. Také se vyhněte osoby, kteří si vzali orální vakcínu proti obrně během posledních několika měsíců. Nenechte se přiblížit k nim a nemají zůstat ve stejné místnosti s nimi po velmi dlouhou dobu. Pokud nemůžete brát tyto bezpečnostní opatření, měli byste zvážit nosit ochrannou masku, která kryje nos a ústa.

Topotekan může dočasně snížit počet bílých krvinek v krvi, což zvyšuje šance na získání infekce. To může také snížit počet krevních destiček, které jsou potřebné pro správnou srážlivost krve. Pokud k tomu dojde, existují určitá opatření, která můžete vzít, zvláště když váš krevní obraz je nízká, aby se snížilo riziko infekce nebo krvácení

topotekan může způsobit potíže střeva zvané zánětu céka (neutropenická enterokolitis). Informujte svého lékaře ihned, pokud máte horečku, břicha nebo bolest žaludku, nebo nízký počet bílých krvinek po obdržení topotekan.

Správné použití topotekanu

topotekan může způsobit, že některé lidi, aby se stal únavy nebo slabosti, než jsou normálně. Pokud se kterýkoli z těchto nežádoucích účinků, vyhnout se jízdě, obsluha strojů, nebo dělat cokoli jiného, ​​co by mohlo být nebezpečné, pokud nejste ve střehu.

Pokud vyvinete kožní vyrážku nebo nějakou alergickou reakci na léčbu, poraďte se s lékařem co nejdříve.

Poraďte se se svým lékařem ihned, když začnete mít problémy s dýcháním, kašel, zrychlení srdečního rytmu, horečka, nebo dušnost. Může se jednat o příznaky vážného problému plic.

Neužívejte jiné léky, pokud byly projednány s lékařem. To zahrnuje léky na předpis nebo nepředepsání (over-the-counter [OTC]) léky a bylinných nebo vitaminové doplňky.

Spolu s jeho potřebných účinků, léčivý přípravek, který může způsobit, že některé nežádoucí účinky. I když ne všechny z těchto nežádoucích účinků může nastat, pokud se vyskytnou, mohou potřebovat lékařskou pomoc.

Poraďte se se svým lékařem nebo zdravotní sestrou okamžitě, pokud některý z následujících nežádoucích účinků

Některé nežádoucí účinky se mohou vyskytnout, které obvykle nepotřebují lékařskou pomoc. Tyto nežádoucí účinky mohou odejít během léčby jako vaše tělo přizpůsobuje medicínu. Také si zdravotník může být schopen říct, o způsobech, jak zabránit nebo omezit některé z těchto nežádoucích účinků. Poraďte se se svým zdravotníka, pokud některý z těchto nežádoucích účinků přetrvávají nebo se zhoršují, nebo pokud máte jakékoliv dotazy o nich

Topotekan občas způsobuje otlaky nebo zarudnutí v místě injekce. Poraďte se se svým lékařem nebo zdravotní sestrou, jestliže tyto účinky jsou obzvláště obtížný.

Bezpečnostní opatření při používání topotecanum

Další nežádoucí účinky nejsou uvedena může také dojít u některých pacientů. Pokud si všimnete jakýchkoli nežádoucích účinků, poraďte se se svým lékařem.

Pouze Dostupnost Rx předpis

Těhotenství kategorie D pozitivní důkaz rizika

CSA Plán N není drogou podléhající kontrole

Schválení Historie Kalendář drog na FDA

topotekan Nežádoucí účinky

topotecan

Small Cell Lung Cancer methotrexat, etoposid, topotecan, Hycamtin

Rakovina vaječníků Avastin, Taxol, karboplatina, cisplatina, cyklofosfamid, doxorubicin

Rakovina děložního hrdla Avastin, karboplatina, cisplatina, fluorouracil, bevacizumab, ifosfamid

Rakovina karboplatina, fluorouracil, cyklofosfamid, doxorubicin, Cytoxan, vinkristin