základy endoskopické ultrazvuku

Endoskopická ultrazvuk (EUS) je postup, který umožňuje lékaři získat obrázky a informace o zažívacího traktu a okolních tkání a orgánů, včetně plic. Ultrazvuk testování využívá zvukových vln vytvořit obraz vnitřních orgánů.

Pokud lékař jen novinu, že jste laktózu, neznamená to, že budete nikdy dostat ochutnat další sousto zmrzliny; Zpočátku, mnozí lidé se obávají, že budou muset vzdát veškeré mléčné výrobky, říká Dee Sandquist, RD, dietologem ve městě Fairfield, Iowa. Ale s některými pokusů a omylů, většina lidí si stále mohou jíst malé množství mléka a mléčných výrobků, aniž by museli příznaky, jako je nadýmání, plyn, bolesti břicha, průjem nebo nevolnost; Mléčné výrobky jsou pro zdraví svých kostí důležité, protože jsou …

Endoskopický ultrazvuk může být použit pro

Osoba, která absolvuje endoskopického ultrazvuk bude pod sedativy před postupem. Po uklidnění, lékař vloží endoskop do úst nebo do konečníku osoby. Lékař bude sledovat vnitřek střevního traktu na televizním monitoru a ultrazvukového obrazu na jiný monitor. Kromě toho testování zvukové vlny mohou být použity pro lokalizaci a pomoci tomu, aby biopsie (malý kousek tkáně zkoumat mikroskopem). Celá procedura trvá 30 až 90 minut a pacient obvykle může jít domů ve stejný den postupu.