hladovět rýmu, krmit horečku? naučit se fakta

Myslíte si hladovět nachlazení a krmiv horečku, když se cítíte pod psa? Nebo je to naopak? Dobrá zpráva – hladovění není nikdy správná odpověď.

Před poslední chřipková sezóna oficiálně dostal probíhají, prasečí chřipka (H1N1 nebo virus) byl již krade titulky, jak to zanechalo horečky, bolesti a všeobecné bídy po celé zemi. Pro lidi s astmatem a pozoroval prasečí chřipky zatáčku přes celý národ byl obzvláště nervy drásající. Oba prasečí chřipka a astmatický záchvat dýchací cesty, a které mají obě podmínky nutí lidi obzvláště náchylné k závažným respiračním komplikacím z prasečí chřipky. “Pacienti s astmatem je větší pravděpodobnost, …

Podívejme se na některé z nejlepších doporučení pro zachování dobrého zdravotního stavu.

Jíst potraviny s vysokým obsahem antioxidantů – beta-karoten a vitamíny C a E – může být dobrý způsob, jak pomoci vybudovat silný imunitní systém. Antioxidanty jsou esenciální živiny. Pomáhají chránit vaše tělo před životními stresory, a jsou myšlenka hrát roli v systému ochrany buňka těla. Mohou zasahovat do procesu onemocnění tím, že neutralizuje volné radikály. Volné radikály jsou speciální molekuly, které mohou narušit a roztrhat životně důležité buněčné struktury jako je například buněčných membrán. Antioxidanty mohou odnést ničivou sílu volných radikálů, a tím pomáhá snižovat vaše šance na onemocnění. Mohou také pomoci zotavit se z nemoci mnohem rychleji.

Včetně více syrového ovoce a zeleniny ve stravě je nejlepší způsob, jak zajistit vysoký příjem antioxidantů. A když budete vařit tyto výborný-živiny, být jisti, že budete vařit jejich použití jako trochu tekutiny jak je to možné, aby se zabránilo ztrátám živin.

Pokud se budete řídit pokyny vydané většiny zdravotnických organizací a jíst pět až devět porcí ovoce a zeleniny denně, můžete snadno získat dostatek antioxidantů. Například, čtvrtina z melounu poskytuje téměř polovina doporučenou denní dávku beta-karotenu a je bohatým zdrojem vitaminu C. špenátu je nejen plný beta-karotenu, ale také obsahuje vitamín C, kyselinu listovou, a hořčík ,