rameno slap slza: příznaky, příčiny, léčba a diagnostika

Trendy léčba bolesti

Pohlavek slza je specifický druh zranění ramene.

SLAP je zkratka pro “vynikající labra, přední se posterior” -v “, jinými slovy, v horní části labra, od přední strany k zadní straně.” To se odkazuje na část labra, který je zraněný, nebo roztrhané, ke zranění SLAP.

Labrum Frays nebo praskliny kvůli zranění. Můžete dostat facku slzu If You

Tato zranění byl poprvé identifikován v roce 1980 u sportovců, stejně jako hráči baseballu, jejichž sportovní předpisy jim to hodně nad hlavou házení.

Mnoho lidí se slap slzami mít také druhé rameno zranění, jako je trhlina v rotátorové manžety.

Příznaky facka slza mohou zahrnovat

Pohlavek slza může být těžké určit, protože existuje tolik jiných věcí, které mohou způsobit bolest ramene a protože SLAP slzy nejsou běžné. Způsoby, jak diagnostikovat facku slza zahrnují

Spadnout na natažené paži; Padnout na rameno; Připravte se s nataženou paží při autonehodě; Zvedněte opakovaně nebo příliš náhle těžké předměty; Dělat spoustu režijních aktivit, jako je házení baseball.

Praskání, kliknutím, nebo chytat do ramene; Bolest při pohybu paže nad hlavou nebo hodit míč; Pocit slabosti nebo nestability v rameni; Bolestivý bolest. Lidé často mají těžké časy popisující nebo ukazující na přesně tam, kde je bolest.

Série testů, ve kterých lékař přesune ramenního kloubu kolem zjistit, které pohyby jsou příčinou vašeho bolest; MRI. Zvláštní barvivo je vstřikován do ramene, než budete mít MRI. Používá-li se barvivo, test se nazývá MRI arthrogram; Artroskopické operaci. To je jediný jistý způsob, jak zjistit, zda máte facku slzu. Lékař bude dělat malé řezy, které se nazývají řezy, ve svém rameni. Pak on nebo ona se podívat na vnitřní straně kloubu tím, že vloží malou kameru připojenou k tenké trubičky. Lékař může být schopen opravit trhlinu ve stejnou dobu.