sociální úzkostné poruchy přehled zacházení

Léčba sociální úzkostné poruchy zahrnuje psychologické poradenství a někdy i léky (jako například antidepresiva), který zkracuje související úzkosti a deprese.

Bohužel, mnoho lidí nesnaží léčbu úzkostných poruch. Nesmíte vyhledávají léčbu, protože si myslí, že příznaky nejsou dost špatné, nebo že můžete pracovat věci na vlastní pěst. Ale dostat léčbu je důležité.

Jak mohu vědět, jestli mám úzkostnou poruchu, která potřebuje léčbu; (Co je PDF dokument?)

Pokud potřebujete pomoc při rozhodování o tom, zda se má navštívit lékaře, vidět některé důvody, proč lidé nedostávají pomoc a číst o tom, jak je překonat.

Počáteční léčba sociální úzkostné poruchy je založen na tom, jak špatné vaše emocionální a fyzické symptomy a jak jste schopni fungovat v každodenních činnostech. Lidé, kteří mají sociální úzkostné poruchy často také deprese. Mohou mít také problémy s alkoholem nebo zneužívání návykových látek. Lékař vás může požádat některé otázky, zda byste mohli pít příliš mnoho, nebo aby zneužívala drogy.

Sociální úzkostná porucha jde často nepozorovaně po celá léta předtím, než je vyhledávána léčba. Do té doby, může se vyvinuly chování, které se přizpůsobí obavy. Tyto zvyky či způsoby chování je třeba překonat, aby se úspěšně zvládnout sociální úzkostné poruchy.

Za prvé, lékař musí stanovit, zda jste celkově stará o všechny společenské setkání, nebo zda konkrétní situace vyvolává úzkost.

Léčba kombinací léků a odborného poradenství je často efektivní pro všeobecné sociální úzkostná porucha (strach z většiny veřejného interakce). Někteří lidé potřebují ošetření v průběhu celého života, zatímco jiní mohou po určité době léčby poradenství a léky zcela zotavit

Je možné překonat obavy spojené s sociální úzkostné poruchy. Práce přes strachy se specifickým typem terapie, kognitivně-behaviorální terapie, která zahrnuje expozice terapii, může být nejlepším řešením pro léčbu svou úzkost. Je důležité pokračovat v odborné poradenství, i když užíváte léky na snížení úzkosti.

Druhy poradenství nejčastěji používané k léčbě sociální úzkostné poruchy patří

Kognitivně-behaviorální terapie kognitivně-behaviorální terapie, která pomůže určit obavy a situace, které vyvolávají úzkost. Zpočátku můžete cítit nepříjemně při současném řešení obávaný situací, ale je důležitou součástí vašeho uzdravení. Několik typů kognitivně-behaviorální terapie se používá k léčbě sociální úzkostné poruchy, VČETNĚ; terapie expozice. Budete řídit profesionální poradce si představit, jste se potýkají se obávané situaci, dokud se již bát, jako je stravování na veřejnosti. Dále můžete jít se svým poradcem na veřejném místě a jíst, dokud nakonec můžete jíst sami bez obav na veřejnosti; trénink sociálních dovedností. Tato terapie pomáhá rozvíjet dovednosti, které potřebujete v sociálních situacích prostřednictvím zkoušení a hraní rolí. Vaše úzkost se snižuje jak jste se více vyhovuje a připraven na obávané sociálních situacích; Kognitivní restrukturalizace. Tato terapie pomůže naučit se identifikovat a zlepšit děsivou myšlení, které vám pomohou lépe zvládat sociální situace. Zastavit negativní myšlenky: Začínáme Úzkost: zastavit negativní myšlenky zastavit negativní myšlenky: Volba zdravějšímu způsobu přemýšlela; manažerských dovedností symptom. Tato terapie vás naučí, jak snížit stres tím, že řídí svůj dech a jiné fyzické reakce na úzkost.

to nový e-mailový sérii na diagnostiku, léčbu a žít s záchvatovité přejídání