srpkovitá: problémy s viděním – přehled témat

Trendy léčba bolesti

Lidé, kteří mají srpkovitá někdy může mít problémy se zrakem. Krevní buňky, které mění tvar nebo “srp”, může uvíznout v cévách, blokuje průtok krve. Dojde-li toto zablokování malých krevních cév ve vnitřním obložení (sítnice) očí, může způsobit problémy se zrakem. To se nejčastěji vyskytuje u lidí, kteří mají onemocnění SC hemoglobinu, což je druh srpkovitou anemií.

Není pochyb o tom – spousta z nás trpí chronickou bolestí. Více než 50 milionů lidí na světě trpí nějakou formou této choroby, podle akademie medicíny bolesti. Ale mít spoustu společnosti nečiní o nic snesitelnější. Chronická bolest nosí lidi dolů, způsobuje únavu a nespavost, což má za následek zmeškané práce a sociální izolaci. Co můžete dělat, když chronická bolest je zasahování do svého života? Začněte tím, že učení, co víte – a možná nevíte – o tom s to pravda, nebo …

Včasné odhalení může pomoci zabránit těmto problémům. Už vašeho dítěte oči kontrolovány během novorozeneckém období a znovu u všech běžných dobře dětských návštěvě. 1 a GET rutinní oční vyšetření jako dospělý. Zkuste jít k lékaři, který se specializuje na problémy s očima (oftalmologické).