co je bronchoskopie?

Bronchoskopie (Bron-KOS-ko-pee) je postup používá se podívat dovnitř dýchacích cest v plicích, nazvaný průdušky a průdušinky. Dýchací cesty nesou vzduch z průdušnice (TRA-ke-ah), nebo průdušnice, do plic.

V průběhu řízení, lékař prochází tenká ohebná trubička s názvem Bronchoskopu nosem (nebo někdy vaše ústa), do krku a do dýchacích cest. Pokud máte dýchací trubice se Bronchoskopu lze protáhnout trubkou do vašich dýchacích cest.

Bronchoskopu má lehký a malý fotoaparát, který umožní lékař vidět vaši průdušnici a dýchací cesty a fotit. Budete mít lék, aby vás uvolněně a ospalý během řízení.

Přehled

Pokud existuje spousta krvácení do plic nebo velkého objektu uvízl v krku, lékař může použít Bronchoskopu s tuhou trubkou. Tuhá trubice, která prochází do úst, je širší. To umožňuje lékař vidět dovnitř snadněji léčit krvácení a odstraňte zaseknuté předměty.

Výhled

Pevný bronchoskopie obvykle se provádí v operačním sále nemocnice s použitím celkové anestézie (AN-es-THE-ze-a). Termín “anestezie” se vztahuje ke ztrátě pocitu a vědomí. Celková anestezie dočasně vám dává spát.

Bronchoskopie obvykle se provádí najít příčinu problému plic. Lékař může odebírat vzorky hlenu nebo tkání z plic v průběhu řízení k testování v laboratoři.

Bronchoskopie může vykazovat nádor, známky infekce, přebytek hlenu v dýchacích cestách, v místě krvácení, nebo něco blokuje dýchacích cest, jako kus jídla.

Někdy bronchoskopie se používá k léčbě plicní problémy. To může být provedeno, aby byl zaveden stent v dýchacích cestách. Stent dýchacích cest je malá trubka, která má dýchací cesty otevřené. Používá se, když nádor nebo jiný stav blokuje dýchací cesty.

U dětí, je postup nejčastěji se používá k odstranění co blokování dýchacích cest. V některých případech, to je používáno zjistit, co způsobuje kašel, která trvá nejméně několik týdnů.

Bronchoskopie obvykle je bezpečný postup. Ty mohou být ochraptělý a mít bolesti v krku po zákroku. Je tu mírné riziko menší krvácení nebo rozvojových horečku nebo zápal plic.

Vzácný, ale vážnější riziko je pneumotorax (noo-MO-THOR-aks), nebo kolaps plíce. V tomto stavu, vzduch se shromažďuje v prostoru kolem plic, což způsobuje jednu nebo obě plíce ke zhroucení. Obvykle se tento problém je snadno zachází.

Vědci studují nové metody bronchoskopie, včetně virtuální bronchoskopie. Jedná se o druh počítačové tomografie (k-MOG-Rah-poplatek), nebo CT, skenovat. CT vyšetření používá speciální rentgenové snímky, aby se jasně a podrobně fotografie uvnitř vašeho těla.

Během kontroly, je ležet na stole, která klouže přes středu x-ray stroj tunelu tvaru. X-ray trubice do skeneru otáčet kolem vás a vyfotit plic.

Virtuální bronchoskopie ještě není široce používán.