co je Fallotova tetralogie?

Tetralogie (Teh-Tral-o-je) Fallotova (fa-LO) je vrozená srdeční vada. Jedná se o problém s struktury srdce, které je přítomno při narození. Vrozené srdeční vady měnit normální průtok krve do srdce.

Fallotova tetralogie je vzácný, komplexní srdeční vada. To se vyskytuje v asi 5 z každých 10,000 dětí. Vada postihuje chlapce a dívky stejně.

Abychom pochopili Fallotova tetralogie, je dobré vědět, jak zdravé srdce funguje. Zdravotní témata Jak článek srdce pracuje popisuje strukturu a funkci zdravé srdce. Výrobek má také animace, které ukazují, jak vaše srdce pumpuje krev, a jak elektrický systém vašeho srdce funguje.

Přehled

Fallotova tetralogie zahrnuje čtyři srdeční vady

Výhled

Srdce má vnitřní stěnu, která odděluje dvě komory na své levé straně ze dvou komor na své pravé straně. Tato stěna se nazývá septum. Přepážka brání krev z míšení obou stranách srdce.

VSD je díra v septa mezi srdcem dvou dolních komor, komor. Otvor umožňuje okysličenou krev z levé komory do styku s krví na kyslík chudé z pravé komory.

Tento defekt zahrnuje zúžení plicní ventilu a průchodem z pravé komory do plicní tepny.

Za normálních okolností, kyslíku v krvi chudé z pravé komory proudí pulmonální chlopně a do plicní tepny. Odtud se krev putuje do plic vyzvednout kyslík.

Plicní stenózy, nemůže plně otevřené plicní ventil. To znamená, že srdce musí více snažit, aby pumpovat krev přes ventil. Výsledkem je, že není dostatek krve dosáhne do plic.

Díky této vady, sval pravé komory je silnější než obvykle. K tomu dochází proto, že srdce musí pracovat tvrději, než je obvyklé pohybovat krev přes zúžené plicní ventilu.

Tato vada se vyskytuje v aortě, hlavní tepny, který nese okysličenou krev ze srdce k tělu. U zdravého srdce, aorta je připojen k levé komory. To umožňuje v krvi pouze bohatá na kyslík proudí do těla.

V Fallotova tetralogie, aorta se nachází mezi levým a pravým komor, přímo nad měniče. V důsledku toho se v krvi kyslík chudé z pravé komory proudí přímo do aorty namísto do plicní tepny.

S Fallotova tetralogie, není dostatek krve, je schopen dostat do plic, aby se kyslík a kyslíku v krvi chudé proudí do těla.

Kojenci a děti, které mají Fallotova tetralogie mají epizody cyanóze (Si-ah-NO-SIS). Cyanosis modravý nádech na kůži, rty a nehty. To se vyskytuje proto, že obsah kyslíku v krvi, opouštějící srdce je nižší než normální.

Fallotova tetralogie je opravena s otevřenou operaci srdce, a to buď brzy po narození, nebo později v dětství. Načasování operace bude záviset na tom, jak úzká plicní tepny je.

Během několika posledních desetiletí se diagnostika a léčba Fallotova tetralogie se výrazně zlepšila. Většina dětí, které mají tuto srdeční vadu přežít až do dospělosti. Nicméně, budou potřebovat celoživotní lékařskou péči od odborníků, které jim pomohou zůstat zdravý, jak je to možné.