horolezectví: intenzivní, náročný trénink

Máte-li rádi své tréninky smíchané s dobrodružství a adrenalinu, pak horolezectví může být cvičení pro vás.

Ať už jste lezení na krytý skalní posilovně nebo na reálných skalních stěn pod širým nebem, budete pracovat svaly, člověk nikdy neví jste měli. A budete překvapeni, jak rychle budete zlomit pot, když jste v pohybu pomalý!

Chcete-li být v bezpečí, musíte vědět, co děláte. Takže začít brát lekce v horolezectví tělocvičny.

Nemůžete opravdu “horolezecká světlo.” Dokonce i relativně snadné cesty vyžadují úsilí celého těla a intenzivní soustředění. Super-těžké trasy vás bude tlačit na limit!

Jádro: Ano. Váš jádro vám dává rovnováhu a sílu, kterou potřebují udržet své tělo blízko ke zdi.

Arms: Ano. Předloktí získat skutečný trénink od horolezectví, a vaše paže a ramena vytáhnout vás, kdy může vaše nohy neposkytují dost tlačí síly.

Nohy: Ano. Správná technika lezení spoléhá hlavně na nohách pro energetiku.

Glutes: Ano. Horolezectví je full-tělesné cvičení, a budete potřebovat sílu vašich hýždí, spolu se svými svaly na nohou, pohánět sebe nahoru.

Hřbet: Ano. Svaly, jako je vaše kosodélníků, trapezius a lat pracovat s jádrem, aby vám stabilní na zeď.

Flexibilita: Ano. Budete dělat spoustu dosažení a táhnoucí se z jednoho prostoru do druhého.

Aerobic: Ano. Climbing může tlačit tepovou frekvenci na úroveň mezi 120 a 180 tepů za minutu.

Síla: Yes.Rock lezení mohou tlačit své síly na limit.

Sport: Ano. Konkurenční lezení se těší rostoucí oblibě, s týmy po celé zemi. Můžete také vystoupat jen pro zábavu!

Low-Impact: Ano. Pokud to děláte správně, vaše nohy ani dotýkat země.

Cena: Očekávat, že zaplatí za čas na horolezeckou stěnou na rockovém tělocvičně, stejně jako zapůjčení vybavení.

Dobré pro začátečníky: Lezení vyžaduje základní úroveň síly a kondice, takže to asi není pro vás, pokud nejste aktivní nyní.

Venku: Ano. Většina nových horolezci začít ve vnitřních skalních tělocvičen, ale existuje mnoho horolezeckých lokalit venku.

Doma: č I když zjistíte, že máte vášeň pro horolezectví, přenosný chin-up bar, který visí v vašimi dveřmi vám pomůže vybudovat svou sílu.

Potřebný materiál: Ano. Budete potřebovat alespoň lezecké boty a postroj, který si můžete pronajmout v každém rockovém tělocvičně. Lezecké tělocvičny obvykle poskytují další potřebná zařízení, jako jsou lana a karabinou klipů. Pokud jste lezení venku, budete muset přinést vlastní.

Skalní lezení není pro lidi se slabým srdcem. Ale pokud jste se na to, bude lezení vás pracovat od hlavy až k patě, napadat vás a to jak psychicky, tak fyzicky.

Horolezectví vám pomůže dosáhnout svou úroveň vrchol fitness a může míchat věci do pořádku, aby se zabránilo cvičení nudu. Přes intenzitu, horolezectví vyhýbá společné-prudké účinky s velkým dopadem aktivit, jako je jogging a plyometrics.

To neznamená, že je to jednoduché. Udržení dobré kontroly na zeď vyžaduje prakticky všechny svaly máte.

Samozřejmě, že budete potřebovat přístup k něčemu lézt a horolezectví horké skvrny se objevují v mnoha oblastech.

Pokud ještě nejste v kondici, je to nejlepší, aby tón se trochu a dostat vaše srdce slouží k čerpání rychle, než budete skákat do lezení. Ale pokud hledáte pro osvěžující cvičení a jste se na nějakou intenzitu, začala stoupat.

Je to dobré pro mě, když máte zdravotní stav?

Horolezectví je vynikající cvičení, ale to může být hrubý, pokud vaše tělo není se na to.

Váhový úbytek pomáhá mnoho zdravotních stavů a ​​horolezectví je výborný způsob, jak shodit pár liber. Pokud máte cukrovku, vysoký krevní tlak nebo vysoký cholesterol, poraďte se se svým lékařem a získat OK.

Aerobní cvičení a budování svalů vám pomůže spálit více kalorií po celý den. Pokud máte cukrovku, poraďte se s lékařem, co dělat v případě, že Vaše hladina cukru v krvi zachází příliš nízký během cvičení.

Vzhledem k nárokům, které horolezectví staví na těle a srdce, horolezectví může být příliš těžké pro někoho s onemocněním srdce. Podívejte se na jiné činnosti, které Vám doporučil lékař, a zeptat se ho, jestli horolezectví může být možnost dolů na silnici.

Máte-li koleno či zranění zad, horolezectví není pravděpodobné, že pro vás – dosud. Výzkumníci hledají do zda horolezectví mohou pomoci zotavení rychlosti od zranění kolena. Dokud nebudeme vědět víc, je lepší odložit, dokud jste úplně se zotavil. Až budete připraveni, pracovat s zkušeného horolezce, kteří vám mohou poskytnout ukazatele o tom, aby ji udrželi v bezpečí.

Pokud máte artritidu, může to být také těžké, protože lezení může stres téměř každý kloub v těle. Získejte své klouby v lepším stavu, než lezení na stěně, a pracovat s někým, kdo vám ukázat, jak to chodí, aby pomohl zabránit dalšímu stresu a bolesti.

Máte-li jakékoli jiné fyzické omezení, horolezectví může být stále ještě možné. Práce s instruktorem, aby zjistil, jestli je možné přizpůsobit aktivitu, aby vyhovovala vašim potřebám.

Dbát zvýšené opatrnosti, pokud jste těhotná. Pokud jste vášnivý horolezec před otěhotněním, stále můžete zúčastnit, pokud vám váš lékař dává OK – přinejmenším na počátku těhotenství. Hlavním problémem je riziko pádu. Později v těhotenství, bude dodatečná hmotnost a vaše dítě bump aby horolezectví stále obtížnější.

ZDROJE

McHenry, J. British Journal of Sports Medicine, 1997.

Sheel, A. British Journal of Sports Medicine, 2004.

Spojenecké Horolezci San Diego: “Horolezectví 101.”

Probility fyzikální terapie: “Sport horolezectví.”

CRUX Horolezectví: “Začínáme.”

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …

I když cvičíte, měli byste počítat mezi …