: příčiny zubní skloviny erozí a škody

Sklovina je něco jako vaječná skořápka. Chrání měkkou část zubu uvnitř.

Na rozdíl od vnější vrstvou vajíčka, to je těžké. Je to nejtvrdší látka v těle. S trochou štěstí – a dobrou péči o chrup – to může vydržet desetiletí kousání, žvýkání a křupavý.

V průběhu doby, káva, čaj, víno, cigarety a další věci mohou znečistit vnější vrstvy svých chompers špinavé žluté nebo šedé barvě.

Smalt by se mohlo zdát bílá, ale to je jasné. Vrstva vespod, dentin, prosvítá, a to je to, co dělá zub vzhled světlé nebo tmavé.

Stejně tvrdá jako zubní sklovina je, že lze nosit dolů. Kyseliny z potravin a bakterií ujídat ní, což způsobuje erozi a dutin.

V tomto snímku, dutiny se tvoří ve středu.

Smalt může být také štípané nebo popraskané. Na rozdíl od kosti, nemůže pěstovat zpět na jeho vlastní. Poškození je trvalé.

Je-li smalt poškozen, vnitřní vrstva zub je vystaven nebezpečí a rozklad může začít. Dutiny nejsou jediným problémem, ačkoli.

Postižené zuby mohou cítit větší citlivostí vůči teplu nebo chladu. Jíst zmrzlinu nebo popíjení horké kávy může být bolest, nebo přinejmenším nepříjemné.

Poté, co jíst, bakterie v ústech hodovat na cukrů ze sladkostí a škrobů. Díky tomu kyselin, které mohou zničit vaše zuby lidové vnější vrstvu. Zelené tyče v tomto snímku jsou bakterie, které způsobují mírné onemocnění dásní, také volal zánět dásní.

Kyseliny v sodovky, džusy, nápoje a jsou škodlivé, taky. Některé z nich jsou tvrdší než kyselina baterie. V průběhu doby, které způsobují erozi, vybití zub.

Pití to mnohokrát za den – a svištící ji do úst – staví svůj sklovinu v kontaktu s škodlivých kyselin.

Je lepší dát si sklenku vína, soda, nebo sladký čaj s jídlem namísto popíjet ji v průběhu několika hodin.

Některé zdravotní podmínky by mohly poškodit sklovinu, taky. Tento snímek ukazuje erozi z poruchou příjmu potravy bulimie, způsobeno, když žaludeční kyselina vstoupí do úst kvůli častému zvracení.

Žaludečních šťáv, žaludeční potíže, a další poruchy příjmu potravy může mít tento účinek.

Sliny se stará o kyselin v ústech, které erodují zubů. Pokud máte sucho v ústech způsobené vedlejší účinek drog nebo zdravotního stavu, kyseliny držet kolem déle. To způsobuje větší škody.

Zubní lékař může volat tento skřípání zubů, a to může také poškodit sklovinu. Postupem času konstantní zatínal a tření může nosit dolů nebo crack ji. V tomto snímku, mají horní a dolní přední zuby bývá odstraněn.

To je často nejhorší, když spíte – to je, když nemůžete ovládat. Zeptejte se svého zubního lékaře, pokud byste měli nosit úst stráže do postele. Můžete si koupit stráže v drogerii nebo diskontních prodejen, nebo Váš lékař může vyvolat vlastní model. Také můžete sevřít nebo brousit méně, pokud zmírnit stres.

Nikdy otevřené kontejnery se svými zuby. Dalo by se čip nebo crack je.

Kousání na něco jiného – jako pera nebo nehty – nebo chomping se na semena, zrna popcornu nebo led by mohl mít stejný výsledek.

Mnozí experti říkají, tento problém je na vzestupu. Proč? Někteří říkají, že dnešní děti si příliš mnoho kyselé nápoje a limonády.

Přepnutí na balenou vodu, což znamená, že méně vody z vodovodu s fluoridem, může být také součástí problému.

Můžete si vzít jednoduché kroky, které pomáhají vaše zuby. Kartáč 30-60 minut poté, co jíst ani pít. Doba umožní skloviny kyselinou oslabil ztuhnout s pomocí slinách. Použijte měkký zubní kartáček a zubní pastu, fluorid.

Můžete mít také trochu mléka nebo kousek sýra po jídle, aby přepínat kyselin.

Love žvýkačku? Máte štěstí. Žvýkat žvýkačky bez cukru po jídle, jak dostat své sliny děje – další způsob, jak zastavit kyseliny škody.

Nit své zuby. Nepoužívejte párátka.

Čistíte zuby jemně. Drhnutí zubů s tvrdou štětinami zubního kartáčku může poškodit sklovinu.

Opláchněte antiseptickým a fluoridu ústní vody denně.

Postupujte podle pokynů při používání zubů bělení produkty. Mohou to být špatné pro vaše perleťově bílí, pokud je používáte špatně nebo příliš často.

A pamatujte, vždy můžete dát svým zubařem volat, pokud máte zájem o více poradit nebo máte obavy.