příznaky ulcerózní kolitidy: průjem, bolesti, únava, a další

Symptomy ulcerózní kolitidy (UC) závisí na tom, jak těžké podráždění a otok jsou v tlustém střevě. Oni také záviset na tom, která část vašeho tlustého střeva je ovlivněna.

Pokud máte ulcerózní kolitidu (UC), budete určitě brát léky, které pomáhají spravovat ji. Existuje několik druhů Váš lékař zváží, v závislosti na tom, co budete potřebovat; Většina lidí s UC brát léky zvané aminosalicyláty (nebo “5-agenti ASA”), která krotké zánětu ve střevě. Patří mezi ně balsalazid, mesalazin, olsalazin a sulfasalazin. Tak dlouho, jak se vyhnout své spouštěcí potraviny, mohou být dost, pokud vaše nemoc je mírná až středně těžká; pokud váš stav Možná budete potřebovat něco jiného …

Většina lidí s UC mají několik společných problémů.

Nejčastějším příznakem z ulcerózní kolitidy je průjem, který má krev nebo hnis v něm. Můžete ho všimnout, na záchodě po přechodu. Ale je možné mít krev ve stolici a nebude moci vidět.

Pokud je vaše onemocnění je závažné, nutkání k vyprázdnění tlustého střeva může přijít na rychle a zběsile. Ty by mohly být schopni předpovědět, kdy k tomu dojde. Někteří lidé s UC vědí, že bude muset jít na záchod, brzy poté, co jedí. Možná jste si všimli, že některé druhy potravin, aby to bylo ještě horší, jako kořeněných jídel nebo ti s množstvím vlákniny.

Ale jindy nutkání jít může být nepředvídatelné. Může vás probudí, když spíte.

Mohlo by to být těžké držet průjmu a dostat se do koupelny v čase. Někdy to může cítit, jako byste ještě muset jít, i když jste prostě šel, jako jste vyprázdnit tlustého střeva.

Bolest Belly z UC může cítit křečovité, jako namožené svaly ve vašem střevě. To se může stát dříve, než máte stolici nebo když jste vlastně děje.

Ty by mohly cítit bolest v jiných částech těla. Někteří lidé s UC mají bolesti ve svých kloubů. Jiní zjistí, že jejich oči bolí, když se podíváme na jasném světle.

Rozdílné vlivy tohoto stavu může cítit unavený