revmatoidní artritida a plánujete těhotenství

I když někdo může dostat revmatoidní artritidy, ženy s RA než mužů o zhruba tři ku jedné. M nějaké ženy s revmatoidní artritidou jsou diagnostikovány v jejich 20s a 30s, právě když manželství a rodina začnou brát život v centru dění.

Revmatoidní artritida samo o sobě nezdá poškodit vývoj dítěte, a to i v případě, RA je aktivní v průběhu těhotenství. Ve skutečnosti, 70% až 80% žen s RA mají zlepšení příznaků v průběhu preg Nancy. I když některé ženy s RA mohou mít mírné riziko potratu nebo s nízkou porodní hmotností birth-, drtivá většina žen má normální těhotenství bez komplikací.

Nicméně, mnoho léky na revmatoidní artritidu – včetně methotrexátu a leflunomid – mohou způsobit vrozené vady. Tytéž léky mohou také způsobit vrozené vady, pokud jsou přijata muži, kteří otec dětí. Proto je důležité mluvit se svým lékařem o změnu léčby několik měsíců, než vy nebo váš manžel se snaží otěhotnět.

Při správném zacházení a prenatální péče, u dětí narozených maminky s revmatoidní artritidou jsou zdravé a šťastné jako každý.

Odborníci se neshodují, zda revmatoidní artritida snižuje plodnost u žen a mužů. Je pravda, že mnoho žen s RA trvat déle otěhotnět než ženy bez revmatoidní artritidy. Nekonzistentní ovulace, snížení libida, nebo mít sex méně často kvůli bolesti a únava jsou možná vysvětlení.

U mužů, akutní vzplanutí revmatoidní artritidy dočasně snížit počet spermií a funkci, a může způsobit problémy s erekcí a snížení libida. Pro muže i ženy, efektivní léčba RA zlepšuje sexuální symptomy a funkce. V dobře ošetřené revmatoidní artritidy, plodnost u většiny mužů a žen je asi normální.

Nové Biologické preparáty pro RA vytvořili novou éru léčbě revmatoidní artritidy, v závislosti na revmatology. S časnou a agresivní léčby, většina lidí s RA mohou vyhnout společné deformity a velký handicap.

Pro většinu žen, to znamená, že je přítomna a aktivní v celém svém dětských let doma. Zatímco špatné dny od příznaků RA může být nevyhnutelné, lékaři se domnívají, většina žen bude udržovat svou nezávislost po celá desetiletí, a případně jejich životy.