Saw Palmetto a prostaty

Tento informační list poskytuje základní informace o bylinného Saw Palmetto – běžná jména, používá potenciálních vedlejších účinků, a prostředky pro více informací. Saw palmetto roste na jihu Spojených států; Společné názvy –saw palmeto, trpasličí palma, zelí palm

Pokud uvažujete o alternativní léčby rakoviny prostaty, dozvědět se o typy jsou k dispozici. Pamatuj, poraďte se se svým lékařem, pokud uvažujete o použití alternativní léčbu. Tento odkaz se dostanete na webových stránkách National Cancer Institute je; Přemýšlet o alternativní léčbě rakoviny prostaty?

Zralé plody ze Saw Palmetto se používá v několika formách, včetně půdy a sušeného ovoce nebo celých plodů. Je k dispozici jako kapalný extrakt, tablety, kapsle, a ve formě infuze nebo čaj.

Zatímco několik malých studií naznačují, že pila palmetto může být účinná při léčbě příznaků BPH, že většina větších studiích našel malý nebo žádný důkaz, že amoxil ovlivňuje onemocnění prostaty. V roce 2006 rozsáhlá studie 225 mužů se středně až závažné BHP zjištěna žádná zlepšení s 320 mg Saw Palmetto denně po dobu 1 roku versus placebo. NCCAM spolufinancovaný studii s National Institute of Diabetes a zažívací a Kidney Diseases.

Saw Palmetto Nezdá se, že vliv na měření úrovní prostatický specifický antigen (PSA). PSA je protein produkovaný buňkami v prostatě. PSA test se používá pro screening rakoviny prostaty a pro monitorování pacientů, kteří měli rakovinu prostaty.

ZDROJE

Přírodní Léky obsáhlá databáze: “. Saw palmetto”

Natural Standardní databáze: “Saw Palmetto (Serenoa repens [Bartran] Malý).”

“Saw Palmetto (Serenoa repens).” V Coates P, M, Blackman Cragg G, et al., Eds. Encyklopedie potravinových doplňků, Marcel Dekker, 2005.

De Smet P. New England Journal of Medicine, 200; vol 347 (25): pp 2046-2056.

National Cancer Institute: “prostaty-specifický antigen (PSA) test:. Otázky a odpovědi”

“Saw Palmetto Berry.” V Blumenthal, M, Goldberg, A, Brinckman, J, eds. Bylinné medicíny: Expanded komise E monografie, Lippincott Williams a Wilkins, 2000.

Bent S., New England Journal of Medicine. 200; vol 354 (6): pp 557-566.