zůstat v bezpečí, když budete trvat několik léků – přehled téma

Starší lidé a lidé s dlouhodobými nemocemi často potřebují, aby se hodně prášky.

Lékař není jediný, kdo volá výstřely o své zdraví. Máte také říci, zejména pokud jde o lécích, které užíváte; Zde hrají velkou roli při vytváření svého léčebného plánu, “říká Wanda Filer, MD, nově zvolený prezident akademie rodinných lékařů.” Víš, že váš zdravotní historii, léky, kde jsi alergický na, a váš rozpočet; Mluvit o těchto věcech se svým lékařem. Společně budete dělat ta nejlepší rozhodnutí o léku, který potřebujete.

Takže je to opravdu důležité se ptát každý lékař navštívit podívat se na svůj úplný seznam léků. S vaší pomocí, lékař může ujistit, že všechny léky si vzít práci dobře dohromady. A můžete se ujistit, že jste nebere žádné léky, které již nepotřebujete.

Čím více léků, které užíváte, tím větší máte šanci na potíže. Problémy mohou být s větší pravděpodobností, pokud

Naleznete více než jeden lékař a neříkejte každému, kdo o lécích, které užíváte; Můžete použít více než jednu lékárnu. Pokud jim řeknete, mohou tyto lékárníci není znát všechny léky, které užíváte; Jsi starší dospělé. Jak jste věku, vaše tělo zpomalí. Některé léky zůstat v těle déle; Jeden lék vám nežádoucí účinky, takže budete mít ještě jeden cítit lépe; Berete byliny nebo vitamíny bez porady se svým lékařem nebo lékárníkem.

Jen o něco si vzít počítá, zda jej lékař předepsal, nebo jste ho koupili přes pult.

Mnoho lidí nerozumí tomu, že byliny, domácí opravné prostředky, dietní doplňky, vitamíny a mohou mít silné účinky na tělo.

Například, ženšen a česnek doplňky mohou zvýšit svou šanci na krvácení. Mohly by být nebezpečné, pokud si vzít aspirin nebo warfarin, který může také zvýšit šanci na krvácení.

Udělejte si seznam všeho, co vzít. Nezapomeňte pilulky jako studené lékařství nebo aspirin. Uchovat kopii v kabelce nebo peněženku.

Vezměte seznam ke každému lékaři nebo do nemocnice návštěvy. Někteří lékaři jako jste vy, aby všechny své pilulku lahve s vámi.