mluvit s dítětem o sexu – přehled téma

Všechny děti mají sexuální pocity. Tyto pocity jsou normální součástí růstu a vývoje.

Pokud si nejste jisti, jak začít tuto konverzaci pomocí každodenních situacích jako ledoborec. Používat příklady v televizi nebo dospívající těhotenství, kdo diskutuje. Můžete cvičit mluvit o sexu s partnerem, přítele nebo jiného rodiče. Pokud máte pocit, že nemůžete mluvit se svým dítětem o sexu, zeptejte se svého lékaře, důvěryhodného tetu nebo strýce, nebo náboženský vůdce, jak to udělat. Pokud čekáte dalších Přátel, zaměstnanců školy, nebo jiné dospělé osoby na adresu sex, vy své dítě medvědí službu.

Filmy, TV, hudební texty, hudební videa, webové stránky, a více mohou ovlivnit, jak vaše dítě myslí a jak se chová. 1, 2 poraďte se se svým dítětem o tom, jak mohou sdělovací prostředky mají vliv na něj. Uvědomte si, že děti mají snadný přístup k mnoha webové stránky se sexuálním nebo pornografickým obsahem. Udržujte počítač ve sdíleném prostoru, kde můžete vidět, co vaše dítě dělá online.

Ať už jsou sexuálně aktivní, nebo ne, děti potřebují pomoc, aby zodpovědná rozhodnutí o sexu. Hovoříme-li o sexu nepodněcuje sexuální aktivitu u dětí. Některé studie ukazují, že mluvit otevřeně a upřímně o sexu může zabránit těhotenství mladistvých. 3 Mít otevřený, upřímný vztah se svým dítětem bude do značné míry záviset na kvalitě vztahů jste postaven do tohoto bodu.

Nejlepší čas začít diskusi o sexu je, když je vaše dítě na základní škole. Dobrým způsobem, jak začít, je přiznat, že mluvit o sexu může být nepříjemné, ale že vaše dítě by nemělo nikdy mít strach, aby vám klást otázky. Diskutovat o sexu a sexualitě s dítětem není jednorázový rozhovor, ačkoli. Jak on nebo ona roste a dospívá, vaše dítě má přirozeně otázky týkající se sexuality. Čím více si můžete dát vodítko, bude lépe připravena vaše dítě bude dělat zodpovědná rozhodnutí.

Vaše místní knihovna, kostel nebo synagoga, nebo organizace, jako je plánované rodičovství bude obsahovat informace, které vám pomohou mluvit se svými dětmi o otázkách pohlaví a rodinného života.