příznaky poruch příjmu potravy: typy a symptomy

Poruchy příjmu potravy jsou skupinou podmínek označených nezdravým vztahem s potravinami. Existují tři hlavní typy poruch příjmu potravy

Bulimie. Tento stav se vyznačuje extrémní cykly přejídání, známý jako záchvatovitého přejídání, následuje čištění nebo jiné chování, které má kompenzovat přejídání. To je také spojena s pocity ztráty kontroly o jídle.

Záchvatovité přejídání. To se vyznačuje pravidelnými epizod extrémní přejídání a pocity ztráty kontroly o jídle.

Poruchy příjmu potravy mají tendenci se vyvíjet v průběhu dospívání a mladé dospělosti, a jsou mnohem častější u dívek a žen. Nikdo neví, co bylo přesnou příčinou poruch příjmu potravy, ale zdá se, koexistovat s psychologickým a lékařským otázky, jako je nízké sebevědomí, deprese, úzkost, potíže vyrovnat se s emocemi a zneužívání návykových látek.

Pro některé lidi, je posedlost jídlem stává způsob, jak získat kontrolu nad jedním aspektem jejich života. Ačkoliv by se mohlo začít tak, jak jednoduše jíst o něco více nebo méně, než je obvyklé chování může vymknou kontrole a převzít života člověka. Poruchy příjmu potravy jsou vážným zdravotním problémem, který může mít dlouhodobé zdravotní následky, pokud se neléčí.

Je běžné, že lidé s poruchami příjmu potravy, aby zakryli své nezdravé chování, tak to může být obtížné rozpoznat příznaky poruchou příjmu potravy, zvláště na počátku.

Zde je podrobnější pohled na příznaky anorexie, bulimie a záchvatovité přejídání.

Lidé s mentální anorexií mají extrémní strach z přibírání na váze. Často dieta a cvičení vytrvale, někdy k bodu od hladu. Asi jedna třetina až jedna polovina anorexics také binge a očištění zvracením či zneužití projímadla. Lidé s anorexií mají zkreslený obraz těla, v domnění, že mají nadváhu, když ve skutečnosti jsou podváhu. Mohou počítat kalorie posedle a jen nechají malé porce určitých specifických potravin. Když jsou konfrontováni, někdo s anorexií se často popírat, že je tu problém.