respirační syncytiální virus (RSV) infekce – přehled témat

Respirační syncytiální virové infekce, obvykle volal RSV, je hodně jako špatný nachlazení. To způsobuje stejné symptomy. A jako nachlazení, to je velmi běžné a velmi nakažlivé. Většina dětí měli ji alespoň jednou věkem 2.

Virus způsobuje infekce RSV. Jako studená virus, RSV napadá své nosu, očí, krku a plic. Šíří se jako nachlazení taky, když kašel, kýchání, nebo sdílet potraviny nebo nápoje.

Existuje mnoho druhů RSV, takže vaše tělo nikdy se stává imunní vůči němu. Můžete si ji znovu a znovu po celý život, někdy během stejného období.

RSV obvykle způsobuje stejné symptomy jako nachlazení, jako je například

Děti se mohou také RSV

Některé děti mají vážnější příznaky, jako sípání. Zavolejte svého lékaře, pokud vaše dítě je dušnost nebo potíže s dýcháním.

Kašel; Ucpaný nos nebo rýma; Mírná bolest v krku; Bolest ucha; Horečka.

Lékaři obvykle diagnostikovat RSV tím, že žádá o svých nebo Vašeho dítěte příznaky a vědět, zda existuje vypuknutí nákazy ve vaší oblasti.

K dispozici jsou testy na RSV, ale nejsou obvykle potřebné. Lékař může chtít provést testy, pokud vy nebo vaše dítě může být pravděpodobné, že mají jiné problémy. Nejběžnější test používá vzorek odvodnění z vašeho nosu.

RSV obvykle jde pryč na jeho vlastní. Pro většinu lidí, domácí léčba je vše, co je potřeba. Pokud vaše dítě má RSV

Mít žádnou energii; Zákon úzkostlivý nebo výstřední; Být méně hlad než obvykle.

Podepřít hlavu dítěte, aby bylo snazší dýchat a spát; Sací vašeho dítěte nos jestliže on nebo ona nemůže dýchat dost dobře jíst nebo spát; Zmírnit horečku s paracetamol nebo ibuprofen, v případě potřeby. Nikdy nedávejte aspirin na někoho mladšího než 20 let, protože to může způsobit Reye syndrom, vážný, ale vzácný problém.