selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) pro PTSD

Generic Nam; Značka Nam; fluoxetin; próza; fluvoxamin; LUVO; Paroxetin; Paxi; Sertralin; Zoloft

Chemické látky v mozku ovlivňují to, jak se cítíte. Máte-li posttraumatickou stresovou poruchu (PTSD) nebo deprese, nemusí mít dostatek chemické zvané serotonin. Selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu (SSRI) zvyšují hladinu serotoninu v mozku.

SSRI často se používají k léčbě všechny příznaky PTSD, jakož i další podmínky, jako je deprese nebo úzkost. Tyto léky také léčit problémy se spánkem, které můžete mít s PTSD.

Studie ukázaly, že SSRIs zlepšit příznaky PTSD nebojové související ve srovnání s placebem. Některé studie jsou smíšené o tom, zda SSRI práci i pro veterány s PTSD bojové účely. 2

SSRI může pomoci více typů příznaků než jiné léky mohou.

Všechny léky mají vedlejší účinky. Ale mnoho lidí necítí vedlejší účinky, nebo jsou schopni vypořádat se s nimi. Zeptejte se svého lékárníka o vedlejší účinky každého léku, který pořídíte. Vedlejší účinky jsou rovněž uvedeny v informacích, které se dodává s medicínou.

Obvykle přínosy léku jsou mnohem důležitější než případné drobné vedlejších účinků; Nežádoucí účinky se mohou odejít poté, co si vzít lék na chvíli; Pokud nežádoucí účinky tě pořád obtěžovat a vy zajímalo, jestli byste měli mít užívání léku, zavolejte svého lékaře. On nebo ona může být schopen snížit dávku nebo změnit svůj lék. Nenechte se náhle ukončit užívání léku, pokud Vám lékař neřekne.

Zde jsou některé důležité věci přemýšlet o tom,

Zavolejte lékaře nebo další nouzové služby hned, pokud máte

Zavolejte svého lékaře, pokud máte

Potíže s dýcháním; Otok obličeje, rtů, jazyka, nebo hrdla.

Časté nežádoucí účinky tohoto léku zahrnují

Americký Food and Drug Administration (FDA) vydala informační zpravodaj o antidepresivní léky a riziko sebevraždy. Promluvte si se svým lékařem o těchto možných nežádoucích účinků a varovné příznaky sebevraždy.

FDA vydala varování o tom, že triptany, který se používá při bolestech hlavy, s SSRI (selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu) nebo SNRI (selektivní inhibitory serotoninu / noradrenalinu vychytávání serotoninu). Užívání těchto léků spolu mohou způsobit velmi vzácný, ale závažný stav zvaný serotoninový syndrom.

Viz Drug odkaz na Úplný seznam nežádoucích účinků. (Drug Odkaz není k dispozici ve všech systémech.)

Nikdy se náhle užívat antidepresiva. Použití jakékoliv antidepresiva by měla být zúžena se pomalu a pouze pod dohledem lékaře. Náhlém přerušení antidepresivní lék může vyvolat negativní vedlejší účinky nebo recidivě symptomů.

Kopřivka; Myšlenky na sebevraždu; Agitace a neklid; záchvaty; Rychlý tlukot srdce; Nevolnost a zvracení.

SSRI může být bezpečnější než tricyklická antidepresiva nebo tetracyklických, protože jestliže se bere ve velkých množstvích (v důsledku předávkování) nezpůsobují smrt. SSRI jsou obvykle dobře snášeny a efektivní. SSRI mohou být také bezpečnější pro starší dospělé, protože vedlejší účinky jsou snesitelnější.

Lidé s onemocněním jater obvykle vyžadují nižší dávky SSRI.

Studie prokázaly, že denní užívání SSRI může zvýšit riziko zlomenin u dospělých ve věku nad 50. promluvit se svým lékařem o tomto riziku před přijetím SSRI.

SSRI make krvácení s větší pravděpodobností v horní části gastrointestinálního traktu (žaludku a jícnu). Užívání SSRI s NSAID (jako je Advil nebo Aleve) dělá ještě větší pravděpodobnost krvácení. Užíváte léky, které řídí kyselinu v žaludku může pomoci. 3

SSRI jsou také používány k léčbě deprese. Samotné SSRI nejsou běžně používají, pokud máte epizody mánie, například u bipolární poruchy.

Sexuální dysfunkce může být významným problémem pro některé lidi při užívání SSRI. Lék jako je sildenafil (Viagra) může pomoci muži i ženy, kteří mají sexuální problémy způsobené SSRI. 1, 4

Medicína je jedním z mnoha nástrojů lékař má léčit zdravotní problém. Užívání léku jako lékař navrhne zlepší vaše zdraví a může předejít budoucím problémům. Pokud nechcete mít své léky správně, může být uvedení své zdraví (a možná svůj život), v ohrožení.

Existuje mnoho důvodů, proč lidé mají problémy přičemž jejich lék. Ale ve většině případů, tam je něco, co můžete udělat. Pro návrhy, jak vyřešit běžné problémy, kteří berou léky, jak je předepsáno.

Ženy užívající SSRI během těhotenství mají mírně větší šanci mít dítě s vrozenými vadami. Pokud jste těhotná, je třeba vy a váš lékař zvážit rizika užívání SSRI proti rizikům nezacházet svou PTSD.

Navazující péče je klíčovou součástí léčby a bezpečnosti. Ujistěte se, že dělat a přejít na všechny události, a zavolejte svého lékaře, pokud máte problémy. Je to také dobrý nápad, znát své výsledky testů a udržovat seznam léků, které užíváte.

Dokončit nový informační léky formulář (PDF) (Co je PDF dokument?), Které vám pomohou pochopit tento lék.

Lam RW, et al. (2009). Kanadská síť pro nálady a úzkosti léčby (CANMAT) klinických doporučení pro řízení těžké depresivní poruchy u dospělých: III. Farmakoterapie. Journal of afektivní poruchy, 117 (Suppl 1): S26-S43.

Benedek DM, et al. (2009). Hlavní směr Watch: směrnice praxe pro léčbu pacientů s akutní stresové poruchy a posttraumatické stresové poruchy. Arlington, VA: Psychiatric Association. K dispozici na internetové adrese:? //focus.psychiatryonline/article.aspx ArticleID = 52871.

Abajo FJ, Garcia-Rodriguez LA (2008). Riziko krvácení horního gastrointestinálního traktu spojené s selektivní inhibitory zpětného vychytávání serotoninu a venlafaxinu. Archives of General Psychiatry, 65 (7): 795-803.

Nurnberg GH, et al. (2008). Sildenafil zacházení s ženami s antidepresivy spojená s sexuální dysfunkce: randomizované kontrolované studii. JAMA, 300 (4): 395-404.

Adam Husney, MD – Rodinný Medicin; Jessica Hamblen, PhD – posttraumatická stresová porucha

14.listopadu 2014

Pylu, tipy léčba a další.

Není to nic kýchat na.

Ztráta sexuální touhy nebo schopnosti; podrážděnost; Problémy se spánkem nebo ospalost; Bolest hlavy; Změny chuti k jídlu.