testikulární torze ošetření a léky

Chirurgie je nutné opravit testikulární torze. V některých případech může lékař bude schopen rozplést varle zatlačením na šourku (ruční detorsion). Ale budete ještě potřebovat chirurgický zákrok, aby se zabránilo kroucení z neopakovala.

Chirurgie pro testikulární torze se obvykle provádí v celkové anestezii. Během chirurgického zákroku, Váš lékař provede malý řez ve svém šourku, rozplést vaše chámovodu, pokud je to nutné, a steh jednu nebo obě varlata do vnitřku šourku.

Čím dříve, tím varle je zákrutu, tím větší je šance, že lze uložit. Riziko, že budete muset odstranit varle je 5 procent, když dojde k ošetření do šesti hodin po začátku bolestí. Riziko se zvyšuje o 90 procent, když dojde k ošetření více než 48 hodin po začátku bolestí.

Testikulární torze může dojít u novorozenců a kojenců, i když je to vzácné. varle kojence by mohlo být těžké, oteklé nebo tmavší barvy. Ultrazvuk nemusí rozpoznat snížený průtok krve do šourku novorozence, takže je třeba provést chirurgický zákrok k potvrzení testikulární torze.

Testikulární torze u novorozenců a kojenců

Léčba torze varlete u kojenců je sporný. Je-li chlapec narodil se známkami a příznaky torze varlete, to by mohlo být příliš pozdě pro nouzovou operaci na pomoc a existují rizika spojená s celkovou anestezií. Ale nouzové chirurgie může někdy uložit všechny nebo část z varlete a může zabránit kroucení ve druhém varleti. Léčbu testikulární torze u kojenců mohlo předejít budoucím problémům s mužskou výroby a plodnost hormonů.