zneužívání návykových látek a problémy duševního zdraví – přehled témat

Někteří lidé mají alkohol nebo problém s drogami a problém s duševním zdravím. Lékaři nazývají tento dvojí diagnóza. Musíte se léčit oba problémy, aby plně zotavit. Duševní zdravotní problémy, které mohou nastat s alkoholem a drogami patří deprese, bipolární porucha, obsesivně-kompulzivní porucha, posttraumatická stresová porucha (PTSD) a schizofrenie.

Lidé s duševním onemocněním může užívání drog a alkoholu

Užívání drog nebo alkoholu, když máte problém s duševním zdravím poškozuje své zdraví a vaše vztahy. Můžete mít více duševního zdraví příznaky, přemýšlet o sebevraždě, nebo budou muset zůstat v nemocnici nebo jiném zařízení.

Je to nejlepší řešit problém duševního zdraví a problém užívání návykových látek ve stejnou dobu. Pokud se nechcete dostat léčbu, jeden problém může ten druhý horší. Máte-li léčit jen jeden problém, může léčba nefunguje stejně. Když se léčit oba problémy, budete mít lepší šanci na úplné uzdravení a snížit riziko návratu k drogám nebo alkoholu.

První krok je často detoxikace, nebo detox. Během detox, můžete použít žádné drogy nebo alkohol, takže vaše tělo může vymazat sám z nich. Můžete mít abstinenční příznaky, takže detox obvykle probíhá, když jste získali lékařskou péči. Pokud vaše problémy jsou závažné, může budete potřebovat lékařské ošetření v nemocnici nebo jiném zařízení.

Detox následuje terapie a někdy medicíně. Ty s největší pravděpodobností bude věnovat individuální a skupinovou terapii pro oba problémy. Také se seznámí s alkoholem a drogami, cvičení a zdravé výživy.

Chcete-li cítit normálně. Můžete použít drog nebo alkoholu, protože to vám pomůže cítit normálně a potvrzuji. To může vyvolat pocit, že nemáte problém s duševním zdravím nebo nejsou odlišné od ostatních; Chcete-li sám si naordinovat léčbu. Můžete použít drog nebo alkoholu snížit úzkost, deprese, problémy se spánkem, napětí, halucinace (například slyšení hlasů) a vedlejší účinky léků.

Program obnovy, jako jsou Anonymní alkoholici nebo narkotika anomymní často je součástí zpracování a využití.