co je to hrudníku x ray?

Hrudníku x ray je bezbolestná, neinvazivní test, který vytváří obrázky ze struktur uvnitř hrudníku, jako je vaše srdce, plic a cév. “Neinvazivní” znamená, že žádná operace se provádí a žádné nástroje jsou vloženy do vašeho těla.

Tento test se provádí najít příčinu symptomů, jako je dušnost, bolesti na hrudi, chronický kašel (kašel, který trvá dlouhou dobu) a horečky.

X paprsky jsou elektromagnetické vlny. Využívají ionizující záření vytvářet obrazy vnitřku těla.

Přehled

Hrudníku x ray pořizuje obrázky z vnitřní strany hrudníku. Různé tkáně v hrudníku absorbují různé množství radiace.

Výhled

Vaše žebra a páteř jsou kostnaté a absorbují záření dobře. Obvykle se objeví světlo na hrudníku x ray. Vaše plíce, které jsou naplněné vzduchem, za normálních okolností se jeví jako tmavé. Nemoc v hrudníku, který se mění, jak je záření absorbováno také objeví na hrudníku x ray.

Nainstalovat blesk;. Obrázek A ukazuje příčný řez hrudníku. Obrázek B ukazuje rentgenový snímek hrudníku je.

Hrudníku x paprsky lékařům pomoci diagnostikovat podmínky, jako je zápal plic (nu-MO-ne-ah), srdeční selhání, rakovina plic, plicní tkáně jizvy, a sarkoidózu (sar-Koy-DO-sis). Lékaři mohou také využít hrudníku x paprsky vidět, jak dobře ošetření za určitých podmínek pracují. Také lékaři často používají hrudníku x paprsky před operací se podívat na struktur v hrudníku.

Hrudníku x paprsky jsou nejčastější x-ray testy slouží k diagnostice zdravotní problémy.

Hrudník x paprsky mají málo rizika. Množství záření používá v rtg hrudníku je velmi malý. Olověný zástěra mohou být použity k ochraně určitých částí těla z radiace.

Hrudníku x ray rozdává radiační dávku podobnou množství radiace jste přirozeně vystaven na více než 10 dní.