příznaky a příčiny – sekundární hypertenze

Stejně jako primární hypertenze, sekundární hypertenze má obvykle žádné specifické příznaky, i když váš krevní tlak dosáhla nebezpečně vysoké úrovně.

příznaky

příčiny

Pokud jste byl diagnostikován s vysokým krevním tlakem, které mají některou z těchto příznaků může znamenat Váš zdravotní stav je sekundární hypertenze

Máte-li podmínku, která může způsobit sekundární hypertenze, budete možná muset Váš krevní tlak kontrolovat častěji. Zeptejte se svého lékaře, jak často se, že váš krevní tlak, zkontrolována.

Rizikové faktory

Několik podmínek může způsobit sekundární hypertenzi. Tyto zahrnují

komplikace

Renovaskulární hypertenze. Tento typ hypertenze je způsobena tím, že zužuje (stenózy) z jedné nebo obou tepen vedoucích do ledvin.

To je často způsobeno tím, stejného typu mastných plátů, které mohou poškodit koronárních tepen (ateroskleróza), nebo samostatný stav, ve kterém je sval a vláknité tkáně stěny renální arterie zahuštění a ztvrdne na kroužky (fibromuskulární dysplazie). Renovaskulární hypertenze může způsobit nevratné poškození ledvin.

Spánková apnoe. V tomto stavu, často poznamenané těžkým chrápání, dýchání se zastaví a začne se opakovaně během spánku, což vám umožní dostat dostatek kyslíku.

Nedostávají dostatek kyslíku, může dojít k poškození výstelky cévní stěny, což může způsobit, že krevní cévy méně účinné při regulaci krevního tlaku. Kromě toho, spánková apnoe způsobuje část nervového systému, jako hyperaktivní a uvolnění určité chemické látky, které zvyšují krevní tlak.

Obezita. Jak jste přibírání na váze, množství krve v oběhu přes vaše tělo zvyšuje. To klade větší tlak na stěnách tepen a zvyšuje krevní tlak.

Nadváha je často spojeno se zvýšením tepové frekvence a snížení kapacity cév, pro přepravu krve. Kromě toho, tukové zásoby může uvolnit chemikálie, které zvyšují krevní tlak. Všechny tyto faktory mohou způsobit hypertenzi.

Léky a doplňky výživy. Různé léky na předpis – jako je bolest relievers, antikoncepční pilulky, antidepresiva a léky používané po transplantaci orgánů – může vyvolat nebo zhoršit vysoký krevní tlak u některých lidí.

Over-the-counter sliznice a některé bylinné doplňky, včetně žen-šen, lékořice a efedrinu (ma huang), mohou mít stejný účinek. Mnoho nelegálních drog, jako je kokain a metamfetaminu, také zvýšit krevní tlak.

Největším rizikovým faktorem pro vznik mající sekundární hypertenzí má onemocněním, které může způsobit vysoký krevní tlak, jako jsou ledviny, tepna, srdce nebo endokrinní systém problémy.

Sekundární hypertenze může zhoršit základní zdravotní stav máte, která je příčinou vašeho vysoký krevní tlak. Pokud nechcete dostávat léčbu, sekundární hypertenze může být také spojena s dalšími zdravotními potížemi, jako je například

Metabolický syndrom. Tento syndrom je shluk poruch metabolismu vašeho těla – včetně zvýšeného obvod pasu, vysoké hladiny triglyceridů, nízkou lipoprotein s vysokou hustotou (HDL) cholesterol ( “dobrý” cholesterol), vysokého krevního tlaku a vysoké hladiny inzulínu.

Pokud máte vysoký krevní tlak, máte větší pravděpodobnost vzniku dalších složek metabolického syndromu. Čím více komponent máte, tím větší riziko vzniku cukrovky, srdečních chorob nebo mrtvice.