systémová léčba psoriázy

Pokud máte středně těžkou až těžkou psoriázou, lékař může navrhnout “systémová drogy” – léky, které ovlivňují celé tělo. Jsou obvykle používá, když je stav kůže pokrývá více než 5% až 10% vašeho těla a jiné metody nefungovaly, jako je fototerapie a ošetření aplikovaná na kůži, jako jsou krémy, masti, roztoky a pěn.

Když máte lupénku, je důležité řídit se pokyny svého lékaře. Přesto, můžete udělat hodně na vlastní pěst na pomoc kontrolu a prevenci recidiv; Použijte hydratační pleťové vody. Příznaky zhorší, když je vaše pleť suchá, takže mějte to vlhký s krémy a pleťové vody. Silné a olejové ty, jako vazelíny, jsou obvykle nejlepší. Jsou lepší na zachycování vlhkosti pod kůží. Aby pomohla odstranit šupiny, naneste krém na vrcholu nich, pak pokrývají oblast s plastovou fólií nebo jiným nepromokavého materiálu …

Acitretin (Soriatane): Tento lék je vyroben z vitamínu A a ovlivňuje způsob, jakým vaše kožní buňky rostou a vrhnout.

Pokud máte psoriázu s plaky – zanícená, červená kůže se stříbřitými šupinami – to funguje nejlépe, když jej spárovat s lehkým fototerapii.

Na jeho vlastní, to funguje dobře na léčbu pustulární psoriáza (útěk z bolestivé, červené puchýře nebo hnisavými hrboly) a erytrodermní lupénka, kde většina z kůže vypadá intenzivně červené a peeling, jako by to spálí.

Tento lék může způsobit vážné poškození plodu i poté, co přestanete ho berou. Neberte to, pokud jste těhotná nebo plánujete otěhotnět během 3 let léčby.

Apremilast (Otezla): To pomáhá v boji proti zánětu tím, že zavře určitý enzym v imunitním systému. Blokováním tohoto enzymu přispívá ke zpomalení další reakce, které vedou k zánětu.

Jedná se o novější lék užívaný jen na nemoci, které způsobují dlouhodobé zánětu, jako je lupénka a psoriatické artritidy. Dodává se ve formě tablet.

Cyklosporin: Je obrubníky váš imunitní systém a zpomaluje růst kožních buněk. To je vyhrazena pro těžké případy lupénky, když nic jiného, ​​zdá se k práci.

Berete to ústy. I když to může pomoci jasné psoriázy, její výhody obvykle končí, když ho přestanete užívat.

Cyklosporin také nese rizika. To může způsobit problémy s ledvinami, vysoký krevní tlak a vysoká hladina cholesterolu. Měli byste to vzít, pokud máte slabý imunitní systém nebo pokud kojí. Měli byste se také vyhnout, pokud jste léčbu svou psoriázy s formou fototerapie nazývá PUVA.

Z důvodu nežádoucích účinků, experti naznačují, neužívejte lék po dobu delší než jeden rok najednou.