význam rodinných vazeb

Rodiny, téměř od svého počátku čelit silám, které by je mohly roztrhnout. Když se rodina začne zrát, že potenciální ztráta souvislosti, že pocit cizího tělesa mění, je těžké konfrontovat.

A to je komunikace ještě důležitější.

“Tato myšlenka pocit spojený se stává velmi podporují, pro všechny z nás, a to přispívá ke štěstí přispívá k duševní zdraví a to přispívá také k fyzickému zdraví,” říká John Norman, psycholog z Buffala, NY.

“Je dobře známo, že když se lidé cítí lépe propojena, že se cítí lépe fyzicky, oni jsou jistě méně pravděpodobné, že pocit deprese – nebo pokud ano, jsou v lepší pozici se dostat ven z depresivní.

“Celkově to vede k pocitu větší mírou podpory a spojení psychologicky,” řekl.

Výzkum na význam komunikace v rodinách je silná a rozmanitá.

V Handbook of Family sdělení, redaktor Anita Vangelisti, profesor na University of Texas, píše: “Komunikace je to, co vytváří rodiny. Když členové rodiny komunikují, dělají víc než posílat zprávy navzájem. – Oni přijmout jejich vztahy ”

Papír v časopise vojenské lékařství říká komunikace může řezat v obou směrech v rodinách. To říká, že nasazené vojáci mohou získat velkou dávku pozitivity při chatování s lidi doma, ale v některých případech, že kontakt může mít negativní dopad.

To vše se scvrkává na toto: Dobrá komunikace v rodině je důležitá, protože rodiny jsou to, co jsme nejčastěji obrátit s žádostí o podporu, říká Vangelisti. V případě rodiny nekomunikuje, podpůrné systémy mohou rozpadnout.

Pomoc pro rodinní příslušníci mohou mít mnoho různých forem, Vangelisti říká, včetně

Emocionální podporu: “Making us cítit lépe, sdílení ve šťastných chvil spolu,” říká.

Podpora Esteem: “Making us dobrý pocit o sobě, ověřování, když děláme dobře, pomáhat když nejsme tak dobře.”

Síťová podpora: “Ten pocit sounáležitosti. To je velmi důležité pro rodiny s dětmi, takže tak nějak mít domovskou základnu, místo, kde se cítíte přijímaný a patříte, bez ohledu na to, co se děje. ”

Informační podpora: Jak dělat věci, které možná byly provedeny ostatními v jiném rodinném prostředí.

Hmatatelnou podporu: Věci jako podpory a pečovatelských finančních balíčků z domova.

Jakmile budete vědět, že je důležité, aby vaše rodina komunikovat, budete muset přijít na to, jak na to. Dokonce i teď, když každý má mobilní telefon po ruce, udržet spojení teče může být obtížné.

Neslyšel od příbuzného ve chvíli? Nemůže najít čas zavolat zpátky domů? E-maily jsou skvělé nástroje … s výjimkou, když nejsi.

“E-maily jsou notoricky známé pro generování nedorozumění, protože rychlost a bezohlednost, s jakou jim lidé vytvářejí,” říká Arthur Bodin, psycholog a bývalý prezident Asociace psychologické.

O; Inzerovat S U; Podmínky USA; Privacy Polic; Sponzor Polic; Kontaktujte nás

Mohou být snadno špatně pochopeno, protože tón je často chybí.

“Dává to za špatnou emocionální komunikaci,” říká Bodin.

Podobně, texty nebo tweety – dokonce i telefonní hovory – může postrádat narážky dostanete pouze s Visual Connection. Každý, kdo udělal Skype nebo FaceTime ví, že tyto formy komunikace nejsou vždy nejlepším způsobem, a to buď.

Přesto, něco je lepší než nic, Vangelisti poukazuje.

“Myslím, že to, co většina lidí by komunikační zdůraznit,” říká, “je, že to není zas až tak moc kanál jako tak, že kanál je manipulováno.”

Se dítě chodí do školy nebo rodiče odloučeno od rodiny, přijít na to, kdo udělá první krok komunikace je někdy obtížné.

“Pokud někdo nebude riskovat a dostat ven,” říká Vangelisti, “to se nestane.”

Někteří psychologové varují náročné komunikaci.

“Říkejte mi každý pátek večer” by mohl být nejen nemožné, to by mohlo být kontraproduktivní pro někoho, kdo se snaží najít rovnováhu v nové situaci. Nároky nefungují v takových situacích, říká Bodin. Pochopení dělá.

“Za prvé, nemusíte jim zavolat každou noc nebo na jakémkoliv podle pravidelného jízdního řádu,” říká Bodin, mluvit konkrétně rodiče s dítětem pryč na vysoké škole. “Nemusíte dát pocit viny na ně, pokud nechtějí volat svou matku nebo otce.

“Ty uznávají, že mají svůj vlastní život. Nemusíte se je snaží micromanage tam. ”

Přesto, rodinní příslušníci, kteří chtějí spojení lze najít cestu.

Každý hovor nebo písmeno nemusí být hluboká, a to buď. Můžete mluvit o psech, počasí, nebo vaše zdraví, sousedů, které slouží k žijí vedle, nebo vaše nové. Hovoříme-li o poslední bláznivé věci, řekla teta Edna by ve skutečnosti mohly přispět k posílení připojení.

“Hodně času lidé chtějí tyto rozhovory být hluboká, smysluplná, působivých,” říká Vangelisti. “Dovolit jim být nudné a rutinní, já prostě myslím, že je to další věc, která zapomínáme.

“Všechny ty nudné věci, to jsou věci, ve skutečnosti, že naše vztahy a naše životy jsou vyrobeny z. Nechat ty být součástí našich rozhovorů na dálku nám umožňuje zůstat v kontaktu v reálném významným způsobem. ”

Psycholog David Olson vymyslel něco, co nazývá model circumplex manželské a rodinné Systems pomoci zkoumat a léčit rodiny.

To se porouchá tři aspekty manželských a rodinných systémů

To naznačuje, tyto věci jsou velmi důležité, aby s úspěšnou rodinnou komunikaci

Psychologové mluví o “rodinách orientace a” rodin plození. “Jinak řečeno, rodina ses narodil do rodiny a vytvořit.

Komunikace hraje důležitou roli v udržování oba neporušený kvůli stresu z přechodu.

“Jejich fyzická pohoda se už bude trochu v ohrožení pod stresem. Jejich tělo je ve stresu stavu, “říká Vangelisti. “Takže má toto sdělení a tento vztah může být opravdu důležité. Právě jsme podcenit to. ”

Dobrou zprávou je, že rodiny, dokonce i ti v procesu transformace, mají jednu obrovskou výhodu ve schopnosti zůstat ve spojení.

Jsou rodina.

“Máte spoustu historie a máte pouta rodiny, které byly tam od [dětství],” říká Norman. “Přes – bychom měli říci,” nehody? ” – Které se vyskytují podél cesty, v období dospívání a dospělosti, máte ty vazby, které udržují spojení. To je, kde rodiny mohou být obzvláště silné. ”

ZDROJE

John Norman, PhD, psycholožka, Buffalo, NY.

Vangelisti, A., ed. Handbook of Family sdělení, Lawrence Erlbaum Associates, 2004.

Greene, T. vojenské lékařství, publikováno online 10. 2010.

Morningstar, M. Výjimečné děti, leden 1995.

Anita Vangelisti, PhD, profesor komunikace, University of Texas, Austin

Arthur Bodin, PhD, psychologis; bývalý prezident psychologické asociace, Palo Alto, CA.

Olson, D. Journal of Family Therapy 1999.

Práce a rodina Výzkumníci sítě: “Rodina orientace a rodina tvoření, Definition (y)”.

najít na