salmonela otravy (salmonelóza), příznaky, příčiny, léčba

Salmonelóza je druh otravy jídlem způsobená bakterií Salmonella enterica. Existuje mnoho různých druhů těchto bakterií. Salmonella typhimurium sérotypu a Salmonella enteritidis sérotyp jsou nejběžnější typy ve Spojených státech.

Potraviny mohou být kontaminovány při zpracování potravin nebo manipulaci s potravinami; Potraviny mohou být kontaminovány pomocí neumytýma rukama z infikovaného psovoda potravin. Častou příčinou je jídlo psovod, který nemá umýt své ruce mýdlem po použití toalety; Salmonella mohou být také nalezeny v trusu některých domácích zvířat, zejména těch, které s průjmem. Můžete nakazit, pokud nechcete umýt ruce po kontaktu s těmito výkaly; Plazi, dětské kuřat a kachňata a drobných hlodavců, jako jsou křečci jsou obzvláště pravděpodobné, že nosit bakterií rodu Salmonella. Vždy byste měli umýt ruce bezprostředně po manipulaci s některou z těchto zvířat, a to i v případě, že zvíře je zdravé. Dospělí by měli být opatrní, že děti umýt ruce po manipulaci s plazy, pet želvy, mláďata nebo kachňata, nebo drobní hlodavci.

Salmonelóza je běžnější v létě než v zimě. Děti jsou s největší pravděpodobností dostat salmonelóza. Malé děti, starší lidé a lidé, kteří mají sníženou imunitní systémy jsou s největší pravděpodobností mít závažné infekce.

Můžete získat salmonelózy by jíst potraviny kontaminované salmonelou. Tato situace může nastat v následujících způsobů

Hovězí maso, drůbež, mléko a vejce jsou nejčastěji infikovaná salmonelou. Ale zelenina mohou být také kontaminovány. Kontaminované potraviny obvykle vypadají a voní normální.

Příznaky salmonelózy patří průjem, horečka a křeče v břiše. Vyvíjejí 12 až 72 hodin po infekci a nemoc se obvykle trvá 4 až 7 dnů. Většina lidí obnovit bez léčby. Ale průjem a dehydratace může být tak silná, že je nutné, aby do nemocnice. Starší lidé, malé děti, a ty, kteří mají sníženou imunitní systémy jsou v nejvyšším rizikem.

Pokud máte pouze průjem, obvykle se úplně uzdraví, i když to může trvat několik měsíců, než se vaše stolice jsou zcela normální. Malý počet lidí nakažených virem salmonelózy rozvíjet Reiterův syndrom, nemoc, která může trvat měsíce nebo roky a může vést k chronické artritidě.

zdravé, chutné recepty, od a časopis dobře jíst.

Kuře, čokoláda, saláty, dezerty, polévky