SPECT obraz srdce – přehled témat

Jednofotonová emisní tomografie (SPECT) je zobrazovací vyšetření nukleární medicíny. Jedná se o typ pozitronové emisní tomografie, která se také nazývá PET skenování.

Diagnostikovat osoba, která má příznaky srdečního onemocnění; Zhodnotit své riziko infarktu; Najít poškozenou srdeční tkáň po infarktu.

Lisa Wysocky měl špatný týden, ještě dřív, než dopadl na pohotovosti jednoho odpoledne v červenci 2009; Předchozího dne se dozvěděla, že její dospělý syn, Colby, zemřel na předávkování po zápasí s duševní chorobou. Ona pak strávil noc na její podlaze ložnice s bolestí, že podezření bylo na infarkt. Ale byla příliš otupělá žalem, aby okamžitě požádat o pomoc; Jakmile je Nashville, Tenn., Rezident šel do nemocnice, lékaři rozběhl testy. Řekli Lise, že místo …

Pokud je použit k detekci, zda je srdeční infarkt se vyskytující nebo může dojít, SPECT lokalizuje oblasti srdečního svalu, které mají nedostatečný průtok krve ve srovnání s oblastmi, které mají normální průtok. Neadekvátní průtok krve znamená, že věnčité tepny jsou blokovány a infarkt nastane. SPECT může také posoudit, jak špatně zablokování průtoku krve je.

Jedná se o neinvazivní zobrazovací skenování, které jste vystaveni záření. Pro tento test, lékař vstřikuje malé množství radioaktivních stopovacích přes žíly na paži. Po izotopový indikátor je vstříknut, fotoaparát, který dokáže detekovat záření, které tyto stopovačů točí kolem vás. To vytváří obrazy svého srdce z různých úhlů. Poté, počítačová grafika jsou použity k vytvoření trojrozměrné obrazy svého srdce.

Pokud je váš SPECT test abnormální, jste považován za vysoké riziko srdečního infarktu.

Pro více informací o PET skeny, viz pozitronové emisní tomografie (PET Scan).