syndrom náhlého úmrtí kojenců (SIDS) – přehled témat

Někdy dítě, které se zdá zdravé zemře během spánku. Tento jev se nazývá syndrom náhlého úmrtí kojenců nebo SIDS.

I když SIDS je vzácné, to je jednou z nejčastějších příčin úmrtí dětí od 1 do 12 měsíců věku. Většina dětí, které zemřou na SIDS jsou ve věku 2 a 4 měsíce mezi nimi.

Lékaři nevědí, co způsobuje SIDS. Zdá se, že dochází častěji u nedonošených a nízkou porodní hmotností birth-. Také je vidět častěji u dětí, jejichž matky nedostal lékařskou péči během těhotenství au dětí matek, které kouří. SIDS může být také pravděpodobnější u dětí, které byly součástí vícečetného těhotenství (například dvojčata nebo trojčata) nebo jejichž matky jsou mladší než 20 ° C.

Když děti spát na břiše, ale nemohou dýchat dobře. Není to tak dávno, boční spací byl řekl, aby byl v pořádku. Ale děti umístěné na bocích lze snadno vrátit na břiše a mohou mít potíže s dýcháním.

Nejdůležitější věc, kterou můžete udělat, je vždy umístit své dítě spát na jeho nebo její záda spíše než na břiše nebo boku; Nepoužívejte tabák, alkohol ani drogy, když jste těhotná. A nevystavujte své dítě k pasivnímu kouření v průběhu nebo po těhotenství; Po dobu prvních 6 měsíců, mít své dítě spát v postýlce, kolébky nebo kočárek ve stejné místnosti, kde spíte. The Academy of Pediatrics doporučuje, že nemáte někdy spí s dítětem v jedné posteli, zvláště pokud kouříte nebo jste použili alkohol, nelegální drogy nebo léky, které vám dává spát velmi tvrdě (sedativa). Nikdy spát s dítětem na pohovce nebo křesle; Udržujte měkkých předmětů a volný ložní prádlo ven z postýlky. Položky, jako jsou přikrývky, plyšáky, hračky a polštáře by mohlo udusit nebo pasti své dítě. Oblékat své dítě v pražců namísto použití deky; Ujistěte se, že vaše dítě betlém má pevnou matraci (s prostěradlo). Nepoužívejte nárazník podložky nebo jiné produkty, které se vážou k postýlce lišt nebo stranách. Mohly by udusit nebo past vaše dítě; Udržujte prostor na příjemnou teplotu, takže vaše dítě může spát v lehkých šatech bez deku. Obvykle je teplota kolem vpravo, pokud dospělý člověk může nosit s dlouhými rukávy tričko a kalhoty bez pocitu chladu. Ujistěte se, že vaše dítě nedostane příliš teplá. Vaše dítě bude pravděpodobně příliš teplo, pokud on nebo ona potí nebo odhazuje a otočí hodně; Prsa -feed své dítě a nechat si dítě imunizuje; Zvážily možnost dát své dítě dudlík v nap čas a před spaním. To může pomoci zabránit SIDS, ačkoli odborníci nevědí proč. Pokud jste prsu -feed, počkat, až vaše dítě je asi jeden měsíc předtím, než začnete dávat mu nebo jí dudlík.

Zkoumají možnost, že SIDS může být způsobeno problémy s tím, jak dobře ovládá mozek dýchání, srdeční frekvence a rytmus, a teploty během několika prvních měsíců života. Je zapotřebí dalšího výzkumu na toto téma.

SIDS nemá žádné symptomy nebo varovné signály. Děti, které umírají na SIDS zdát zdravá před jejich uvedením do postele. Nevykazují žádné známky boje a jsou často nacházejí ve stejné pozici, jako když byly umístěny v posteli.

SIDS se jmenuje příčinu úmrtí pouze tehdy, když je nalezena žádná jiná příčina. Chcete-li zjistit, proč dítě zemřelo, lékařští odborníci přezkoumá dítěte a anamnézy rodičů, studovat oblast, kde dítě zemřelo, a pitvu.

Dělá určité věci mohou pomoci ochránit dítě před SIDS a / nebo dalších úmrtí souvisejících s spánku: 1