syndrom neklidných nohou – přehled témat

Syndrom neklidných nohou (RLS) je onemocnění související s senzací a pohyb. Lidé se syndromem neklidných nohou mít nepříjemný pocit nebo pocit v některých částech jejich těl, když si lehnou spát. Většina lidí má také velmi silné nutkání pohybovat, a pohybující se někdy cítí lépe. Ale to všechno tento pohyb je těžké nebo nemožné získat dostatek spánku.

Když nemáte dostatek spánku, můžete začít mít problémy se věci pohnuly během dne, protože jsi tak unavený. Ty mohou být také ospalost nebo mají problémy se soustředěním. Proto je důležité vidět svého lékaře a získat pomoc pro správu příznaků.

Obvykle není jasný důvod pro neklidných nohou. Problém často běží v rodinách. Někdy je jasná příčina, stejně jako není dostatek železa. Pokud je tomu tak, že se na příčinu, může tento problém vyřešit.

Ženy někdy dostat neklidných nohou, zatímco oni jsou těhotné.

Jiné problémy, které jsou někdy spojené s syndromu neklidných nohou zahrnují selhání ledvin, revmatoidní artritidu, diabetes, poškození nervů, anémie, a Parkinsonovy nemoci. Ale většina lidí, kteří vyhledávají léčbu nemají některý z těchto dalších problémů.

Syndrom neklidných nohou, budete se cítit, jako byste se musí přesunout část svého těla, zpravidla nohy. Tyto pocity jsou často popisovány jako brnění, mravenčení “,” píchání, tahání, nebo lezou.

Pohybující se obvykle budete cítit lépe, alespoň na krátkou dobu. Tento problém se obvykle stává v noci, když se snažíte odpočívat nebo jít spát.

Poté, co usnout, nohy nebo paže se může začít trhat nebo tah. Tyto pohyby jsou nazývány periodických pohybů končetin. Mohou vás probudí ze spánku, který přidává do svého bytí unavený. Ačkoli periodický pohyb končetin je považován za samostatnou podmínku, často se stane s lidmi, kteří mají syndrom neklidných nohou.