užívat antidepresiva: pravdu o vedlejších účincích

deprese Trends

Spolu s psychoterapie, antidepresiva jsou obyčejná léčba deprese. Čtyři z 10 lidí léčených antidepresivy zlepšit s prvním kterou se snaží. V případě, že první antidepresiva nepomůže, druhý nebo třetí často bude. Většina lidí se nakonec najít ten, který pracuje pro ně. Přesto mnoho lidí, kteří by mohli mít prospěch z antidepresivum nikdy zkusit jednu, často kvůli obavám z nich, říkají odborníci.

Strach: Antidepresiva dají zapomenout své problémy, spíše než se s nimi vypořádat.

Fakt: Antidepresiva nemůže zapomenout na problémy, ale může dělat to pro vás jednodušší se s nimi vypořádat. Depresivní může narušit vaše vnímání vašich problémů a SAP vám energie řešit složité problémy. Mnoho terapeuti hlásí, že když jejich pacienti brát antidepresiva, to jim pomáhá dosáhnout většího pokroku v psychoterapii.

Strach: Antidepresiva změnit svou osobnost nebo proměňte se zombie.

Fakt: Když se užívá správně, antidepresiva nezmění svou osobnost. Pomohou vám pocit, že sami znovu a vrátit do předchozí úrovně fungování. (Je-li osoba, která není v depresi bere antidepresiva, nemají zlepšit náladu nebo fungování dané osoby). Ve vzácných případech lidé zažívají apatie nebo ztrátě emocí, zatímco na některých antidepresiv. Když se to stane, přepnutí na jiný antidepresivum může pomoci.

Bát: Užívání antidepresiv se mi přibývají na váze.

Fakt: Jako všechny léky, antidepresiva mají vedlejší účinky, a přibývání na váze může být společný jeden z mnoha z nich. Některá antidepresiva mohou být s větší pravděpodobností než ostatní způsobit přibývání na váze, jiní mohou skutečně způsobit vám zhubnout. Pokud se jedná o obavy, poraďte se se svým lékařem.

Strach: Když začnu užívat antidepresiva, budu muset brát po zbytek svého života.

Fakt: Většina lidí, kteří berou antidepresiva pro první-time epizodě deprese je třeba vzít nepřetržitě po dobu šesti až devíti měsíců, ne nutně celý život. Jakmile antidepresivum dostane depresi pod kontrolou, měli byste pracovat s lékařem rozhodnout, kdy přestat své léky a pak snížit dávku postupně. Přerušení je najednou může způsobit problémy, jako jsou bolesti hlavy, závratě, nevolnost a.

Je vaše Antidepresivní pracovat?

to nový e-mailový sérii na diagnostiku, léčbu a žít s záchvatovité přejídání