sekundární adrenokortikální nedostatečnost – přehled témat

Sekundární adrenokortikální nedostatečnost je stav, ve kterém nedostatek adrenokortikotropního hormonu (ACTH) brání tělu produkovat dostatečné množství kortizolu.

Incidence a Mortalit; Odhaduje se nové případy a úmrtí z měkkých tkání zhoubný nádor ve Spojených státech v roce 2014 [1; Nové případy: 12,020; Úmrtí: 4,740; sarkomy měkkých tkání jsou maligní nádory, které vznikají v některém z mesodermálních tkání končetin (50%), trupu a retroperitonea (40%), nebo hlavy a krku (10%). Uváděné mezinárodní incidence se pohybují od 1,8 do 5 na 100.000 ročně [. 2; Rizikové faktory a genetický faktor; Riziko sporadických sarkomů měkkých tkání, …

To může být způsobeno

Příznaky sekundární adrenokortikální nedostatečnost, jsou podobné těm, Addisonova choroba. (Avšak ztmavení úrovní kůže a vysokých draslíku v krvi nejsou k dispozici, jako jsou v Addisonova choroba).

Se sekundární adrenokortikální insuficience, jen kortizol je nízká. Nadledvinky může ještě dělat normální množství aldosteronu. symptomy zahrnují

Diagnóza začíná anamnézy a fyzikálního vyšetření. Pokud má lékař podezření nedostatečnost nadledvin, on nebo ona bude kontrolovat krevní kortizol a ACTH úrovních. Můžete mít zobrazovací testy nadledvinek, hypofýzy nebo hypotalamu.

Pokud má lékař podezření sekundární adrenokortikální nedostatečnost, můžete dostat infuzi ACTH na 2 dny v řadě. Ve většině případů se tvoří nadledviny kortizolu na konci druhého ošetření. To platí iv případě, že máte problémy s hypofýzy nebo hypotalamu. Pokud je to možné, bude lékař léčbu onemocnění, které způsobuje sekundární adrenokortikální nedostatečnost. Lékař může zahájit léčbu v průběhu testování, pokud on nebo ona si myslí, nedostatečnost nadledvin je pravděpodobný. Pokud se ukáže, že nepotřebujete léčbu, můžete ukončit léčbu po dokončení testování.

CT nebo MRI mohou být použity k zjistit, zda existují známky poškození mozku nebo hypofýzy (například nádor), který je příčinou selhání nadledvin.

Nádor hypofýzy nebo hypotalamu; Past záření hypotalamu nebo hypofýzy; Past chirurgie hypofýzy; Vzácné podmínky, jako je hemochromatóza, sarkoidóza, nebo Sheehan syndrom (hypopituitarismus). Sheehan syndrom je někdy způsobeno těžkou ztrátou krve po porodu.

Únava a svalová slabost. Ty mohou zhoršit v průběhu času; Ztráta váhy. Hluboký hubnutí je prominentní příznakem; Ztráta chuti k jídlu.