tasemnice u člověka: příčiny, příznaky a ošetření

Tasemnice jsou ploché, segmentové červů, které žijí ve střevech některých zvířat. Zvířata mohou nakazit s těmito parazity, když pasoucí se na pastvinách nebo pití kontaminované vody.

Zácpa, nejčastější zažívací stížnost v populaci USA, může dělat ze života peklo. Nejenže zácpa se budete cítit nadýmání, s bolestí hlavy a podrážděný, ale úlevu od zácpy – zejména dlouhodobá nebo chronická zácpa – je časově náročné a drahé. Každý rok ve Spojených státech, chronická zácpa vede k asi 2,5 milionu návštěv u lékaře – a náklady na léky mnoha stovek milionů dolarů.

Šest typů tasemnic je známo, že infikují lidi. Oni jsou obvykle označena zvířat, která pocházejí – například, tasemnice bezbranná z hovězího masa, tasemnice dlouhočlenná z vepřového masa a Diphyllobothrium latum z ryb.

Tasemnice mají třístupňovou Životní cyklus: vejce, nezralých etapu zvanou larva, a dospělého stadia, ve kterém se červ může produkovat více vajíček. Vzhledem k tomu, larvy mohou dostat do svalů svých hostitelů, infekce může nastat, když budete jíst syrové nebo nedostatečně tepelně upravené maso z nakaženého zvířete.

Je také možné uzavřít smlouvu vepřové tasemnice z potravin připravených infikované osoby. Vzhledem k tomu, tasemnice vejce jsou předány s pohyby střev, člověk, který se dobře po otření ne umýt ruce a pak zpracovává potraviny mohou kontaminovat potraviny.

Někdy se tasemnice způsobit příznaky, jako jsou

Nicméně, často tasemnic nezpůsobí symptomy. Jedinou známkou tasemnice infekce může být segmenty červy, případně do pohybu, av stolici.

Ve vzácných případech, tasemnice může vést k vážným komplikacím, včetně blokování střeva. V případě, vepřové tasemnice larvy přesunout z střeva, mohou migrovat do jiných částí těla a způsobit poškození jater, očí, srdce a mozek. Tyto infekce mohou být život ohrožující.

Pokud máte podezření, máte tasemnice, navštivte svého lékaře. Diagnostiku tasemnice infekce může vyžadovat vzorek stolice pro identifikaci typu červa.

Pokud červi jsou ve stolici nebyl rozpoznán, lékař může nařídit krevní test pro kontrolu protilátek produkovaných bojovat tasemnice infekci. V případě závažných případech lékař může použít zobrazovací testy, jako je počítačová tomografie (CT) nebo magnetické rezonance (MRI) pro kontrolu poškození mimo zažívacího traktu.