základy postherpetické neuralgie

Neuralgie je bolest nervů, ke kterému dochází, když je nerv poškozen, podrážděné nebo zanícené. Bolest se šíří podél nervových drah, může být stručná nebo chronické, a mohou být v rozsahu od mírné až úplně nesnesitelné.

Relativně běžný typ neuralgie je postherpetická neuralgie, který zasahuje po infekci známý jako pásový opar (herpes zoster). Typicky, lidé s touto formou neuralgie zažít kontinuální pálení. Bolest může být velmi závažné a dlouhotrvající. Jakákoli bolest, která přetrvává déle než jeden měsíc po výsevu puchýřků dala je považován za postherpetická neuralgie.

Pásový opar: jak to vypadá, který je v ohrožení

Ne každý, kdo má pásový opar se vyvinou postherpetické neuralgie. Ale bude tolik jak 20% až 30% lidí šindelem pokračovat vyvinout přetrvávající bolesti.

Lékaři identifikovali řadu faktorů, které mohou zvýšit pravděpodobnost vzniku postherpetické neuralgie, až budete mít pásový opar. Obsahují

Psychická zátěž může také hrát roli. Jedna studie zjistila, že lidé, kteří se vyvíjely postherpetické neuralgie byla větší pravděpodobnost, že měl příznaky poruch osobnosti, úzkost a jiných tělesných příznaků.

ZDROJ; Akademie rodinných lékařů: “šindele €;. Centrum pro šindele a postherpetická neuralgie: “Chirurgické možnosti léčby postherpetické neuralgi; Centrum pro šindele a Postherpetická neuralgie:” Léčba pásového oparu s tricyklickými antidepresivy, aby snížit riziko PHN; Johnson R., BMJ, 05.4.2003; Jung, B., neurologie, květen 200; Lyrica: “PNH: Jak přípravek Lyrica děl; Mounsey A., rodinný lékař, 15.září 2005; NINDS:”. Šindele: Naděje přes výzkum €; Oxman, M. New England Journal of Medicine, 2. června 2005; Douglas M., Drug Safety, 2004; “Šindele Vakcína pro rutinní na 60. EUR; Food and Drug Administration” FDA licence nové vakcíny na snížení Starší mnoho lidí ve světě “Nebezpečí šindele”.