Diagnóza růžovka a ošetření

Rosacea je diagnostikována tím, že zkoumá kůže na obličeji. Přítomnost zvětšených cév ji odlišit od jiných kožních onemocnění. Včasná diagnóza a léčba je důležitá pro řízení rosacea a zabránit jeho progresi.

Neexistuje žádný lék na růžovky. Primárním cílem léčby je ovládat zarudnutí, zánět a kožní vyrážky. Největší Klíčem k ovládání růžovky je vyhnout se spouští – faktory, které způsobují kožní flush.

Běžné spouště zahrnují expozici slunečnímu záření, velmi horké nebo velmi chladné počasí, alkohol, velmi teplá jídla, kořeněná jídla, intenzivní cvičení a stres. Kromě toho, menopauza a některé léky mohou způsobit návaly horka. Chcete-li pomoci identifikovat vaše triggery, deník o tom, kdy se objeví příznaky, co jste dělali, podmínky v oblasti životního prostředí, a to, co si myslíte, že může mít podaná dne vašich příznaků. Poraďte se se svým lékařem.

Správná péče o pleť může také pomoci. s cílem zabránit podráždění používat velmi mírné kožní čistící a vysoce kvalitní bezolejové kosmetiku a hydratační složky. Také, používat opalovací krém s širokým pokrytím spektrum (SPF 30 k ochraně proti záření UVB a oxid zinečnatý, oxid titaničitý, nebo avobenzon na ochranu UVA), s cílem zabránit symptomů spouštěné slunečním světlem.

Jsou-li tato opatření nestačí, dlouhodobá léčba s perorálními antibiotiky jako je erythromycin (ERYC), metronidazol (Flagyl), tetracyklin, doxycyklin (Vibramycin), a minocyklinu (Dynacin), bylo prokázáno, že řízení kožní vyrážky a omezit progresi růžovky. Ve většině případů výsledky trvat několik měsíců, než se objeví, a proto je zapotřebí trpělivost a píli. Protože neexistuje žádný lék na růžovky, je často nutná léčba léků na předpis po celé měsíce až roky ke kontrole příznaků.

Kromě toho, dermatologů běžně předepisují krémy nebo gely, jako je například

kyselinu azelaovou (Azelex a Finacea)

Brimonidin (Mirvaso) Clindamycin (Cleocin a ClindaMax; Erythromycin (Erygel; Ivermectin (Soolantra; Metronidazole (MetroCream nebo MetroGel; Sodík sulfacetamid a síry (Clenia a Plexion).

V pokročilejších případech, laserová operace mohou být použity k odstranění viditelných krevních cév nebo přebytečného množství kožní tkáně způsobené rhinophyma.

ZDROJ; International Foundation Rosacea; rosacea; Akademie rodinných lékařů; FDA; Galderma.

Maximalizovat své péče o pleť rutina vypadat teď mladší.

Vypadat dobře v každém Phot; Jak pečovat o Červené suché Ski; Překvapivé způsobů, jak snížit vráskám; Vyhnat pytle pod očima