Poruchy spánku (pdqâ®): podpůrná léčba [] -overview

poruchy spánku se vyskytují asi u 10% až 15% z celkové populace [1] a jsou často spojeny s situační stresu, nemoci, stárnutí a léčbu drogové závislosti. [2] Odhaduje se, že jedna třetina až jedna polovina lidí s rakovina zkušenosti poruchy spánku. [3, 4] fyzické nemoci, bolesti, hospitalizace, léky a další procedury proti rakovině a psychologický dopad zhoubná nemoc může narušit vzory spící osob s rakovinou. [5] Špatný spánek nepříznivě ovlivňuje denní náladu a výkon. V obecné populaci, přetrvávající nespavost bylo spojeno s vyšším rizikem vzniku klinické úzkosti nebo deprese. [6] poruchy spánku a nakonec spánek-bdění zvraty cyklu může být časné příznaky rozvíjejícího se deliria. (Viz Souhrn PDQ na Delirium pro více informací.) Adekvátní spánek může zvýšit toleranci bolesti rakovina pacienta.

Toto doplňkové a alternativní medicíny (CAM) souhrnné informace poskytuje přehled o využití viru newcastleské choroby (NDV) jako pro léčbu lidí s rakovinou. Souhrn obsahuje stručnou historii NDV výzkumu, přezkoumání laboratorních studí na zvířatech, výsledky klinických studií a možné vedlejší účinky léčby NDV na bázi. Několik různých kmenů NDV budou diskutovány v souhrnu, včetně maďarského kmene MTH (více než naděje) -68. Informace prezentované v některých …

Stádia spánku se vyskytují v opakovaném vzoru nebo cyklu NREM následuje REM, přičemž každý trvá přibližně 90 minut. Spánku cyklus se opakuje čtyřikrát až šestkrát po dobu 7 až 8 hodin spánku. [7] spánek-probuzení cyklus je dána tím, inherentní biologické hodiny, nebo cirkadiánní rytmus. Poruchy v jednotlivých spánku může narušit cirkadiánní rytmus a narušit spánkový cyklus. [8]

Pět hlavních kategorií poruch spánku byly definovány poruchy spánku Klasifikace výboru Akademie Sleep Medicine: [9]

V tomto shrnutí, není-li uvedeno jinak, důkazy a problémy praxe, které se vztahují k dospělé jsou diskutovány. Důkazy a aplikace do praxe související s dětmi se mohou výrazně lišit od informací vztahujících se k dospělým. Když specifické informace o péči o děti je k dispozici, jsou shrnuty pod vlastním názvem.

Reference

Tato informace se vyrábí a poskytuje nationâ; Cance; Institute (). Informace v tomto tématu se mohlo změnit, protože to bylo psáno. Nejaktuálnější informace, obraťte se na nationa; Cance; Institut prostřednictvím webových stránek Internet na adrese http: /; cancer.gov nebo volejte 1-800-4 rakovině.

 Veřejné Informace z National Cancer Institute