pot zkouška

Test pot měří množství soli chemických látek (sodík a chlorid) v potu. To se provádí k diagnostice cystické fibróze. Za normálních okolností, pot na povrchu kůže obsahuje velmi málo sodíku a chloridu. Lidé s cystickou fibrózou mají 2 až 5 krát normální množství sodíku a chloridu v potu.

Zkouška pot se provádí na jakoukoliv osobu podezřelou ze s cystickou fibrózou. První zkouška může být provedeno tak, jak již 48 hodin věku. Ale potní test provádí během prvního měsíce života může být nutné opakovat. Mladší děti mohou neprodukuje dostatek pot, aby poskytovala spolehlivé výsledky testů. Také mladší děti mohou přirozeně mají nižší hladinu pot chloridové než starší děti a děti s cystickou fibrózou.

Test potu se provádí k diagnostice cystické fibróze. Rovněž mohou být použity k testování lidí s rodinnou anamnézou cystické fibrózy a pro každého, kdo s příznaky cystické fibrózy.

Žádné speciální příprava je nutná před tím, než tento test. Vaše dítě může jíst, pít a vykonávat normálně před zkouškou. Pokud vaše dítě bere nějaké léky, on nebo ona může vzít je na obvyklém rozvrhu.

Můžete pomoci s testem a zůstat s dítětem v průběhu zkoušky. Pokud nemůžete zůstat, možná budete chtít požádat člena rodiny nebo přítele, aby zůstali se svým dítětem. Přineste vašeho dítěte oblíbenou knihu nebo hračku pomáhá trávit čas zatímco test se provádí. Podívejte se, zda vaše dítě může být schopen sledovat film v průběhu zkoušky.

Promluvte si s lékařem o jakýchkoliv obav jste pokud jde o potřebu pro test, jeho rizika, jak to bude třeba udělat, nebo jaké jsou výsledky bude znamenat. Abychom vám pomohli pochopit význam tohoto testu, vyplňte formulář s informacemi o lékařské testy (Co je to dokument PDF?).

Chcete-li se dozvědět více, dětské Příprava na lékařské testy.