strabismus nebo překřížené oči

Strabismus, také známý jako zkříženými očí nebo stěnových očí, je stav, ve kterém oči nejsou vyrovnány (nevypadají na objekt dohromady). Jeden z očí může vypadat dovnitř nebo ven, nebo otočit nahoru nebo dolů. Oko odvrátila může dojít po celou dobu, nebo jen občas, například při stresových situacích nebo nemoci.

Byl jste na sobě stejné dvojice brýle každý den po práci, sport, hobby, jízdě, čtení a / nebo sledování televize? Pokud ano, nemusí se dostat všichni vidění nápovědy brýle může nabídnout; Zde je místo, kde se můžete dozvědět o různé typy čoček jsou k dispozici v brýlích pro různé životní styl činnosti.

Někteří lidé se rodí s očima, které nejsou v souladu obvyklým způsobem. Tento jev se nazývá vrozené šilhání. V mnoha dětí, neexistuje jasná příčina šilhání. V některých případech je výsledkem problému s nervovou soustavou, zejména té části, která ovládá svaly očí. To může být v důsledku nádoru, nebo poruchy v kojeneckém oku. Pokud není opravena, šilhání může pokračovat do dospělosti. Většina dospělých, kteří mají strabismus se narodili s ním.

Pokud šilhání se nezobrazí, dokud později v životě, způsobí to dvojité vidění. Jestliže jsou oči stávají nevyrovnané u dospělého, který neměl strabismus jako dítě, mohlo by to být známkou závažného onemocnění, jako je například mrtvice. Náhlé vychýlení z očí, nebo dvojité vidění, z důležitých důvodů okamžitě navštívit lékaře.

Malé děti mají schopnost potlačit vidění v nestejném oku, čímž se zabrání příznaky dvojité vidění. Nicméně to může vést k oku stává amblyopic nebo “líné”. může být ovlivněna vnímání hloubky a periferní vidění (vidění stranou). Namáhání očí a bolesti hlavy může dojít. Při posunutí očí prvního dochází v pozdějším věku, osoba může obrátit svou hlavu v neobvyklých cestách, aby bylo vidět v určitých směrech a vyhnout dvojité vidění.

Je-li podezření na šilhání, by měl být konzultován pediatrické oční lékař. Non-chirurgická léčba může být zpočátku doporučuje, s hlavním cílem zajistit, aby ani oko stává amblyopic (líný), a pokud je přítomen, že tendence předepisovat optimální brýle a vynutit použití líné oko (s náplastí nebo jiných opatření) dokud je stanovena normální vidění. V některých případech, být přesazení očí je způsobeno nadměrným dalekozrakosti a brýle se mohou vyřešit strabismus bez oční chirurgii svalů. Hlavním cílem terapie vize (včetně optických přístrojů), je zajistit, že líné oko dostane vizuálně vykonávána před tím, než dítě dosáhne věku 8 nebo tak a trvalá nastane ztráta zraku. Amblyopie (líné oko), musí být zpracovány v dětství, aby se zabránilo trvalou ztrátu zraku.